İhsan Oktay Anar'ın Kurgu DünyasıAnar'ın Kurgu Evreninde Postmodern Bir Gezinti

Osman Gündüz

İhsan Oktay Anar'ın Kurgu DünyasıAnar'ın Kurgu Evreninde Postmodern Bir Gezinti
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-07-24
YAZAR Osman Gündüz
ISBN 9756355985
DOSYA FORMATI 4,27 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Felsefeyi edebiyata sokan ve romanlarında felsefi temalara yer veren İhsan Oktay Anar’ın Puslu Kıtalar Atlası Kitabü’l Hiyel,Efrasiyab’ın Hikâyeleri, Amat ve Suskunlar adlı romanları, hem kurgu hem de felsefi söylemleriyle dikkat çeken örneklerdir.Konularını biri dışında tarihten alan bu romanlardan Puslu Kıtalar Atlası’nda Descartes’in Metod Üzerine Konuşma adlı eserinden yola çıkarak varlık, yokluk, hiçlik... üzerine yaptığı düşsel yolculuklarına; Kitab-ül Hiyel’de hayal-gerçek çatışmasına ve güç peşinde koşanların içine düştükleri yanılgılara ve hayal kırıklıklarına yer verirken; üçüncü kitabı Efrasiyab’ın Hikâyeleri’nde insan ömrünün sınırlı olduğundan hareketle hayatı güzelleştirip anlamlı kılan ve sevgiyi öne çıkaran düşünsel bir önerme sunar;Amat ve Suskunlar adlarını taşıyan son iki romanında ise iyiler ile kötülerin ezeli çatışması içinde, sınırsız güç ve ölümsüzlük peşinde koşan gözü dönmüş iktidar tutkunlarının ve aç gözlü insanların acıklı sonlarını işlemektedir.Anar’ın tüm romanlarına egemen olan ana düşünce şudur: Üzerinde yaşadığımız bu dünya, ölümsüzlük peşinde koşmak yerine sevgi ve hoşgörü ile daha anlamlı kılınabilir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İhsan Oktay Anar'ın Kurgu DünyasıAnar'ın Kurgu Evreninde Postmodern Bir Gezinti i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İhsan Oktay Anar'ın Kurgu DünyasıAnar'ın Kurgu Evreninde Postmodern Bir Gezinti.

... ile alıcıları ve satıcıları bir araya getiren BUUK, kitap severlere 550 ... (PDF) postmodern bir roman çözümlemesi: ihsan oktay... ... .000'in üzerinde ve her geçen gün artan kitap sayısı ile kullanıcılarına aracılık... Log in to your account. Login: Password: Cancel. Forgetten Password? Home ›. Details for: İhsan Oktay Anar'ın kurgu dünyası. https://www.ikrakitabevi.com/urun/ihsan-oktay-anarin-kurgu-dunyasi-anarin-kurgu-evreninde-postmodern-bir-gezinti. Grafiker Yayınları. Postmodern bir roman çözümlemesi: İhsan Oktay Anar ... İhsan Oktay Anar'ın Kurgu Dünyası: Anar'ın Kurgu Evreninde... ... . Grafiker Yayınları. Postmodern bir roman çözümlemesi: İhsan Oktay Anar'In suskunlar'I. GÜNDÜZ, O. (2009).İhsan Oktay Anar'ın Kurgu Dünyası, Vizyon Yayınevi, Ankara. https://www.guvenlikitap.com/Ihsan-Oktay-Anarin-Kurgu-Dunyasi-Anarin-Kurgu-Evreninde-Postmodern-Bir-Gezinti,PR-20174.html. ...Oktay Anar'ın Kurgu Dünyası Anar'ın Kurgu Evreninde Postmodern Bir Gezinti. veren İhsan Oktay Anar'ın Puslu Kıtalar Atlası Kitabü'l Hiyel Efrasiyab'ın Hikâyeleri Amat... ...İHSAN OKTAY ANAR IN SUSKUNLAR I The Analysis of a Postmodern Novel: İhsan Oktay. sırrı, Tağut'un sırrı ve Bâtın'la Zahir'in sırrı iç içe geçerek gizemli bir kurgu yumağı oluştururlar. Anar'ın Kurgu Evreninde Postmodern Bir Gezinti. felsefi temalara yer veren İhsan Oktay Anar'ın Puslu Kıtalar Atlası Kitabü'l Hiyel, Efrasiyab'ın Hikâyeleri, Amat ve... kitaphanen.com´da uygun fiyata Grafiker Yayınları markalı İhsan Oktay Anar'ın Kurgu Dünyası Anar'ın Kurgu Evreninde Postmodern Bir Gezinti 9789756355985 aradığınız... Osman Gündüz. Felsefeyi edebiyata sokan ve romanlarında felsefi temalara yer veren İhsan Oktay Anar'ın Puslu Kıtalar Atlası Kitabü'l Hiyel, Efrasiyab'ın Hikâyeleri, Amat ve Suskunlar adlı romanları... İhsan Oktay Anar'ın Kurgu Dünyası Anar'ın Kurgu Evreninde Postmodern Bir Gezinti kitabının konusu, yazarı ve kitapla ilgili yorumları buradan okuyabilir, en ucuz fiyatlarla... öyküsü. Yusuf AYDOĞDU, Postmodern Bir Roman Çözümlemesi: Ġhsan Oktay Anar‟ın. GÜNDÜZ, O. (2009).Ġhsan Oktay Anar‟ın Kurgu Dünyası, Vizyon Yayınevi İHSAN OKTAY ANAR HAYATI VE ESERLERİ. İhsan Oktay Anar, son dönemde Türk edebiyatının önde gelen roman yazarlarından birisidir. Özellikle Puslu Kıtalar Atlası adlı kitabıyla tanınmaktadır....