Türkün Başına Gelen Şapka Meselesi

Şeyhülislam Mustafa Sabri Efendi

Türkün Başına Gelen Şapka Meselesi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-10-01
YAZAR Şeyhülislam Mustafa Sabri Efendi
ISBN 6056785474
DOSYA FORMATI 6,31 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Asrının şahidi bir âlim olan Şeyhülislâm Mustafa Sabri Efendi, Kemalist diktanın halka zorla dayattığı, uğruna bir çok kişiyi idam sehpalarında sallandırdığı şapka devrimi hakkında çok az kişinin konuştuğu bir dönemde konuşanlar arasındaydı ve Batılılara benzeme maskaralığının en yobazca uygulaması olan "şapka devrimi"nin içyüzünü deşifre etmişti.Yaptığı muhalefetten ötürü Kemalistler tarafından idam edilecek 150'likler listesine alınan Mustafa Sabri Efendi, öz vatanından uzakta muhalefetini tavizsiz bir şekilde devam ettirdi.Bu kısa risalede Merhum müellif, şapka takmanın İslâmî açıdan hükmünü açıkladığı gibi şapka devriminin arkasında yatan asıl sebepleri irdeliyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türkün Başına Gelen Şapka Meselesi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türkün Başına Gelen Şapka Meselesi.

...rkasında yatan asıl sebepleri irdeliyor ... Türk'ün Başına Gelen Şapka Meselesi, Mustafa Sabri Efendi Mustafa... ... . Bu kısa risalede Merhum müellif, şapka takmanın Islami açıdan hükmünü açıkladığı gibi şapka devriminin arkasında yatan asıl sebepleri irdeliyor. Bu kısa risalede Merhum müellif, şapka takmanın Islami açıdan hükmünü açıkladığı gibi şapka devriminin arkasında yatan asıl sebepleri irdeliyor. Alış-Veriş Listeme Ekle. Türkün Başına Gelen Şapka Meselesi. ve Batılılara benzeme maskaralığın ... Türkün Başına Gelen Şapka Meselesi %20 İndirimli Şeyhu'l İslam... ... . ve Batılılara benzeme maskaralığının en yobazca uygulaması olan "şapka devrimi"nin içyüzünü deşifre etmişti. Ürün Bilgisi. Türk'ün başına gelen şapka meselesi. ve Batılılara benzeme maskaralığının en yobazca uygulaması olan "şapka devrimi"nin içyüzünü deşifre etmişti. Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. Türkün Başına Gelen Şapka Meselesi. Yazar. Şeyhülislam Mustafa Sabri Efendi. 8.80 TL. Türkün Başına Gelen Şapka Meselesi, Mustafa Sabri Efendi 8,80 TL. 12.10 TL. Bu kısa risalede Merhum müellif, şapka takmanın İslâmî açıdan hükmünü açıkladığı gibi şapka devriminin arkasında yatan asıl sebepleri irdeliyor. Mustafa Sabri Efendi Öz Vatanından Uzakta Muhalefetini Tavizsiz Bir Şekilde Devam Ettirdibu Kısa Risalede Merhum Müellif Şapka Takmanın İslâmî Açıdan Hükmünü Açıkladığı Gibi Şapka Devriminin......