Türk Din Musikisi

Erdoğan Ateş

Türk Din Musikisi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-08-09
YAZAR Erdoğan Ateş
ISBN 6059852104
DOSYA FORMATI 3,37 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Günümüzde Türk Mûsikî sanatının önemli bir bölümünü oluşturan Türk Din Mûsikîsi genelde iki ana başlık altında incelenmektedir. İbadet hayatımız içinde yer alan Kur’an kıraati, ezan, kamet, salâ, tekbîr, müezzinlik, mevlit gibi sesli icralar Câmi Mûsikîsi başlığı altında, tasavvufî hayat içerisinde Allah’ı zikir amaçlı yapılan icralar ise Tasavvuf (Tekke) Mûsikîsi başlığı altında ele alınıp incelenmektedir.Biz de dînî hayat içinde yer alan ve sesli icra edilen her türün ne anlama geldiğini, nasıl, ne zaman ve ne şekilde icra edildiğini açıklamak maksadı ile bu çalışmayı yaptık. Ayrıca da her konu ile ilgili eserlerin notalarından örnekler vermeye gayret ettik. İslâm’dan önceki dönemden başlamak üzere günümüze kadar olan bilgileri kısa ve öz olarak okuyucularımıza sunmaya gayret ettik. Kitabımızın son bölümünü ise mûsikî tarihimizin özetine ayırdık. Yanı sıra Türk Din Mûsikîmizin sevilen eserlerinin yer aldığı bir repertuarı da ilgililere sunduk.Bu çalışmamızın başta Diyânet İşleri Teşkilâtı olmak üzere İlâhiyat Fakülteleri, İmam-Hatip liseleri ve diğer müzik eğitimi veren kuruluşlarımıza ve konuya merak duyan tüm okuyuculara büyük katkılar sağlayacağı inancındayız. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türk Din Musikisi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türk Din Musikisi.

... 1998 yılında Gazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesine Türk Din Mûsikîsi Araştırma Görevlisi olarak atandı ... Türk Din Musikisi-Palme Kitabevi ... . Dârü'l-elhân'dan günümüze türk din mûsikîsi çalışmaları. Geniş bir coğrafyaya yayılan İslam dinini, sadece "Türk Din Musıkisi" adı altında incelemek doğru olmasa gerekir. Türk - Din Musikisi Korosu Konseri - Part 2. misdafendi 422 lượt xem8 năm trước. TÜRK DİN MUSİKİSİ FORMLARI TURK DİN MUSİKİSİ 22 lượt xem3 tháng trước. 2:42. 35.25 TL. Günümüzde Türk Musiki sanatının önemli bir bölümünü oluşturan Türk Din Musikisi genel ... PDF D02364c14s1y2009.pdf | TÜRK DiN MOSiKiSi FORMLARI ... . 2:42. 35.25 TL. Günümüzde Türk Musiki sanatının önemli bir bölümünü oluşturan Türk Din Musikisi genelde iki ana başlık altında incelenmektedir. Türk Din Mûsikîsi Yrd. Doç. Dr. Ömer Can SATIR • Müziğin başat unsurlarından ses ve ritmin Müzik Türleri (Dini ve Din Dışı Müzikler) Klasik Müzikler Klasik Batu müziği, klasik Türk müziği vb....