Tefsirde Semantik Metod

Ali Galip Gezgin

Tefsirde Semantik Metod
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-06-01
YAZAR Ali Galip Gezgin
ISBN 6059852227
DOSYA FORMATI 6,15 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Allâh Te‘âlâ’nın insanlığa son hitâbı olan Kur’ân-ı Kerîm, ebedî sa‘âdete ulaşmak isteyen her mü’minin, üzerinde düşündüğü, anlamaya çalıştığı ve anladıklarını yaşamayı amaçladığı bir kitaptır. İslâm Dîni’nin birinci temel kaynağı olan Kur’ân-ı Kerîm, nâzil olduğu “Asr-ı Sa‘âdet”ten günümüze kadar tefsîr edilmeye gayret edilmiş, içindeki ma‘nâlar insanlığın istifadesine sunulmaya çalışılmıştır. Sâhili bulunmayan bir okyanus olan Kur’ân’ın ve O’nun âyetlerinin derinliklerindeki ma‘nâları ortaya çıkarabilmek için de farklı tefsîr yöntemleri uygulanmıştır. Bu yöntemler içinde, kökleri mâzide olup, günümüzde değeri yeni anlaşılmaya başlanan “Semantik Metod”, elinizdeki çalışmada tafsîlatlı bir şekilde îzah edilmiştir.Bu ilmî araştırmada, “Semantik Metod” hakkında teorik bilgilerle yetinilmemiş aynı zamanda bu yöntemin uygulanışına bir misâl olması açısından, Kur’ân’ın önemli anahtar kelimelerinden “Kavm” kelimesinin “Semantik Analiz”i yapılmıştır. Böylece “Kavm” kelimesine dâir geçmişte ve günümüzdeki yanlış anlamalar ortaya konularak, kelimenin “Semantik Tanım”ı yapılmıştır. Söz konusu semantik tanım çerçevesinde, “Kavm”in, “Kur’ân Siyâkı”ndaki ma‘nâları tesbit edilmiştir. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tefsirde Semantik Metod i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tefsirde Semantik Metod.

...Tefsirde Semantik Metod kitabına ait okurlar tarafından eklenen kitap alıntıları ve sözleri beğenilme, yorum ve paylaşım sayısına göre inceleyebilirsiniz ... Tefsirde Semantik Metod ... . Söz konusu semantik tanım çerçevesinde, "Kavm"in, "Kur'an Siyakı"ndaki ma'naları tesbit edilmiştir. İsmim görünmesin. Yorumu Gönder. Tefsirde Semantik Metod Rağbet Yayınları... Ali Galip Gezgin. Allah Te'ala'nın insanlığa son hitabı olan Kur'an-ı Kerim, ebedi sa'adete ulaşmak isteyen her mü'minin, üzerinde düşündüğü... Tefsirde Semantik Metod. Ali Galip Gezgin din - araştırma. Bu yöntemler içerisinde Kur\'an\'ın bizatihi önerdiği bir metod olan \"semantik\" elinizdeki ç ... Tefsirde Semantik Metod Kur'ân'da "Kavm" Kelimesinin Semantik... ... ... Tefsirde Semantik Metod. Ali Galip Gezgin din - araştırma. Bu yöntemler içerisinde Kur\'an\'ın bizatihi önerdiği bir metod olan \"semantik\" elinizdeki çalışmada ayrıntılı bir şek...