Kreutzer Sonat

Lev N. Tolstoy

Kreutzer Sonat
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-10-01
YAZAR Lev N. Tolstoy
ISBN 6055063641
DOSYA FORMATI 9,42 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Romanlarında inandırıcı olabilen büyük yazarlar hayata dair meseleler üzerine yazdıkları konularda insanların hiç değişmeyecek sorunlarını, kendilerine özgü bir ustalıkla hikâyeleştirirler. Tolstoy’un Kreutzer Sonat’ta ele aldığı konu da işte böyle bir konu. Hayatın gizemi içinde saklı kıskançlık, mutluluk, korku, iğrenme, şüphe, gaddarlık... gibi hisler, felsefenin ‘bunlar değişken değer yargıları, felsefenin konusu ol-mazlar’ diyebileceği türden kavramsa Ulaştırılamayacak konulardır. Din kitapları bu hisleri inananlara sundukları ahlâk sistemi içinde cevaplarlar. Psikanaliz disiplini bu hislere sistemli bir açıklama getirme iddiasında olmuştur. Edebiyatın büyük yazarları ise bize hayatta hep varolagelecek bu hislerin sırrını daha da inandırıcı bir şekilde, hazzına da vararak anlatırlar.İşte Kreutzer Sonat’ta düğümlenen ana meseleyi Tolstoy’dan okuyalım:“Bir yandan baktığınızda kadının toplumdaki yeri en aşağının da aşağısıdır. Öte yandan bakıldığında ise dünyaya asıl egemen olanın kadın olduğunu görürsünüz. Tıpkı Yahudiler gibi. Toplumda ezilmelerinin acısını para egemenlikleri ile çıkartıyorlar. Yahudiler: “Demek siz bizim ticaretten başka bir şeyle uğraşmamıza izin vermiyorsunuz, öyleyse biz de sizi ticaretle egemenliğimiz altına alacağız” diyorlar. Kadınlar da: “Demek siz bizi yalnız şehvet aracı olarak kullanmak istiyorsunuz, öyle mi? Biz de şehvet aracı olarak sizleri kendimize köle yaparız” diyorlar.Kadının başlıca görevi erkeğini büyülemeyi başarmaktır. Bu eskiden de böyleydi, ileride de böyle olacaktır. Yalnız kızlık döneminde değil, evlilik döneminde de aynı şekilde devam eder.”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kreutzer Sonat i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kreutzer Sonat.

...yuyan şiddete, kıskançlığa, zavallılığa uzanır ... Kreutzer Sonat ... . Lev Nikolayeviç Tolstoy. Kroyçer Sonat, bir tren yolculuğu öyküsüyle başlıyor, insanoğlunun ruhunun derinliklerinde uyuyan şiddete, kıskançlığa, zavallılığa uzanıyor. Kreutzer Sonat'ın icrası için iki enstrüman da hazırdır adeta… Tolstoy, Kreutzer Sonat'ta, bilimsel bilginin yeni dünyayı açıklama biçimine, kesin doğrulara da şiddetle karşı çıkar. (bkz: kreutzer sonat). devamını gör... tolstoy aç ... İlkel Dürtülere Güçlü Bir Çağrı: "Kreutzer Sonat" | Tiyatro Dergisi ... . (bkz: kreutzer sonat). devamını gör... tolstoy açısından her zaman bir muammadır. anna karenina kitabındaki protagonist bunun en naif örnekleri arasındadır. kreutzer sonat'taki kadın karakterin eşini. Op 47 La majör sonat artık Kreutzer Sonat olarak anılacaktır. Kreutzer kendisine ithaf edilen, bugün hala onun adıyla anılan bu sonatı hiç bir zaman topluluk önünde çalmaz! Sepete at. Ürün detayı. Kreutzer Sonat. Lev Nikolayeviç Tolstoy. İş Bankası. Bordo Siyah. %29 Stoktan Teslim 28.5.2012 Ön sipariş. Ürün detayı. Kreutzer Sonat. Kreutzer Sonat modelleri, Kreutzer Sonat özellikleri ve markaları en uygun fiyatları ile GittiGidiyor'da. kreutzer sonat. aramanızda 43 adet ürün bulundu. Akıllı Sıralama. Kreutzer Sonat. Lev Nikolayeviç Tolstoy (1828-1910): Anna Karenina İlk olarak 1889'da yayınlanan Kreutzer Sonat, sansüre uğramasına rağmen çok büyük ilgi uyandırmış, tartışmalara sebep olmuştur. Aynı zamanda "Kreutzer" olarak da anılıyor. Eserde keman ve piyanoya eşit ağırlık verilmiş. Türkçe'ye de Kruetzer Sonat olarak çevrilmiş. (Bu arada ilk fırsatta novellayı okuyacağım.) Pozdnişev'in hikâyesi kıskançlığın bir insana neler yaptırabileceğini gözler önüne sererken, ruhsal bunalımını da bir tren vagonuna sığdırıyor. Kreutzer Sonat, kadın-erkek ilişkileri üzerine sarsıcı bir... Kreutzer Sonat, 26 Aralık'ta, Uniq Box'ta! Oyun süresi 55dk. Kreutzer Sonat, Ludwig Van Beethoven'ın la majör, 9 numaralı, op.47 keman ve piyano sonatının adıdır. 5.75 TL. Kroyçer Sonat, bir tren yolculuğu öyküsüyle başlıyor, insanoğlunun ruhunun derinliklerinde uyuyan şidd...