Japon Edebiyatı Tarihi

Şuiçi Kato

Japon Edebiyatı Tarihi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-08-06
YAZAR Şuiçi Kato
ISBN 6054238859
DOSYA FORMATI 4,29 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Japon edebiyatı Türkiye’de sınırlı sayıda kişinin bilgi sahibi olduğu bir alandır. Üniversitelerimizde Japon Dili ve Edebiyatı bölümleri yeni yeni açılmakta. Şuiçi Kato’nun Japon Edebiyatı Tarihi bu alanda Türkiye’de bir ilk ve temel kaynak eser olma özelliği taşıyor. Bu eser, İngilizceye çevrildiğinde uzman Batılı eleştirmenler bile bu konu hakkında ne kadar az şey bildiklerini anlamışlardı. Kitap ayrıca Profesör Kato’nun düşünce ve kıyaslamalarındaki derinlik ve kozmopolit bakış açısıyla da dikkat çekmektedir. Kato, Japon edebiyatına hem Japon gözüyle içeriden hem de yabancı gözüyle dışarıdan bakabilmeyi beceren bir edebiyat tarihçisi ve eleştirmendir. Şuiçi Kato, edebiyatı, diğer tarihçiler gibi roman, şiir, tiyatro ve deneme olarak tanımlama kolaycılığına düşmek yerine, onu modern Japon düşüncesinin gelişiminde önemli rol oynayan her tür metin olarak görmektedir.Şuiçi Kato, Japon edebiyatını, ortaya çıktığı dönemlerdeki toplumsal ve ekonomik koşullardan asla ayrı tutmadan ele almaktadır. Ona göre edebiyat, birtakım olaylar dizisini yansıtan basit bir ayna değildir. Akıcı bir Türkçe ve ustalıklı şiir çevirileriyle Türk okurunun karşına çıkan bu kitap; sizi güzel yazılarıyla, şiirleriyle ve zekice edebi buluşlarıyla hayranlık uyandıran yazarlarla tanıştıracak ve hakkında çok fazla bir şey bilmediğiniz Japonya’nın sadece 1500 yıllık edebiyat serüvenini değil aynı zamanda tarihini ve kültürünü de yakından tanımanızı sağlayacaktır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Japon Edebiyatı Tarihi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Japon Edebiyatı Tarihi.

...0 TL. Sepete Ekle. Japon Edebiyatı Tarihi - ciltli ... Japon Edebiyatı ... . Suiçi Kato. Satıcı. En yeni Japon Edebiyatı Tarihi kitapları, yazarları, kitap incelemelerini, kitaplardan alıntıları, yazarlardan sözleri, okurları listeleyebilirsiniz. Okuma listeme ekle. Japon edebiyatı Türkiye'de sınırlı sayıda kişinin bilgi sahibi olduğu bir alan. Üniversitelerimizde Japon Dili ve Edebiyatı bölümleri yeni yeni açılmakta. Japon tarihi meraklılarına önerilir. Japon Ede ... Japon Edebiyatı Tarihi | Shūichi Katō; Oğuz Baykara | Download ... . Japon tarihi meraklılarına önerilir. Japon Edebiyatı Türkiye'de sınırlı sayıda kişinin bilgi sahibi olduğu bir alandır. Suiçi Kato'nun Japon Edebiyatı Tarihi Kitabı Ne Anlatıyor. edebiyatı hakkındaki derin bilgisi japon edebiyatının tarihini yazarken bu edebiyatın uzandığı sınırları belirgin hatlarıyla ortaya koyabilmesini sağlamıştır. Şuiçi Kato. Japon edebiyatı Türkiye'de sınırlı say...