Ahşap Sandık Üzerindeki Çocuk

Leon Leyson

Ahşap Sandık Üzerindeki Çocuk
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-10-22
YAZAR Leon Leyson
ISBN 6053437222
DOSYA FORMATI 3,31 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“En korkunç masallar bile beni, sadece birkaç yıl sonra yüzleşeceğim canavarlara, defalarca ölümün kıyısından dönmeye veya hayatımı kurtaran canavar kılığındaki kahramana karşı hazırlayamazdı.” En karanlık dönemler, insan doğasının en kötü yanlarını olduğu kadar en iyilerini de açığa çıkarabilir. Leon Leyson işte böyle bir dönemi tecrübe etti. Evinden zorla koparılıp önce gettoya, sonra da toplama kampına gönderildi. Ailesinden aylarca ayrı kalıp hiçbir çocuğun yaşamaması gereken şeyler yaşadı. Ama ondan asla alınamayacak bir şeyi vardı: Hayatta kalma isteği. Ve biri, bir Nazi, ona umudun beklenmedik biçimde ortaya çıkabileceğini gösterdi. Bu Nazi, Oskar Schindler’di ve “listesi” Nazi ağına yakalanmış Leon gibi binden fazla Yahudi için, hayatta kalmak anlamına gelecekti. Ahşap Sandık Üzerindeki Çocuk umuda dair benzersiz bir hatırat ve geleceği yaşayamamış olanları anma adına bir çağrı… “Leon Leyson olağanüstü bir insan ve yetenekli bir öğretmendi. Gelecek nesillere ilham olsun diye koruyacağımız deneyimlerini USC Soykırım Vakfı’na aktardığı için Leon’a her zaman minnettar kalacağım. Onsuz dünya eskisi gibi olmayacak ama sözlü şahitliğinin yanında bir de bu hatırat olduğu için şanslıyız.” STEVEN SPIELBERG, Schindler’in Listesi’nin Akademi Ödüllü yönetmeni “Bu hikâyelerin anlatılması çok önemli. Hepsinde hüzünlü bir benzerlik olmasına rağmen Soykırım çocuklarının her biri benzersiz. Kalbim, sandığın üzerindeki küçük çocuk için sızlıyor ama bu unutulmaz hikâyeyi anlatmak için hayatta kaldığı için de sevinçle atıyor.” LOIS LOWRY, Newbery Ödüllü yazar “Savaş acılarının trajik hatıraları genelde anlatılmaz. Ancak yeni savaşlar görmek istemiyorsak bu hikâyeleri dinlemeliyiz. Leon Leyson, uzun bir sessizliğin ardından İkinci Dünya Savaşı hatıratını yazdı. Ben de bu savaşın Afro-Amerikalı bir gazisiyim. Normandiya Çıkartması’nı gördüm. Leon Leyson’ın hikâyesi, beni attığımız her adımın son adımımız olabileceği günlere geri götürdü. Ahşap Sandık Üzerindeki Çocuk neyse ki iyi biten, hüzün dolu bir hikâye.” ASHLEY BRYAN, Coretta Scott King Ödüllü yazar ve çizer “Çok etkilendim, kitabı elimden bırakamadım. Leyson’ın anıları beni sırf Yahudi olduğumuz için çocukluğumuzun çalındığı; bir anda yok edilecek, işkence görecek, cinayete kurban gidecek devlet düşmanlarına dönüştüğümüz başka bir zaman ve dünyaya götürdü. Oskar Schindler tüm dünyaya, tek bir kişinin de fark yaratabileceğini öğretmişti… Leon Leyson da hayatını ve anılarını dünyayla paylaşarak tam olarak bunu yaptı.” RENA FINDER, Schindler’in bir diğer “çocuğu”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ahşap Sandık Üzerindeki Çocuk i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ahşap Sandık Üzerindeki Çocuk.

... çağrı… "Leon Leyson olağanüstü bir insan ve yetenekli bir öğretmendi ... Ahşap Sandık Üzerindeki Çocuk | Kitapjo.com ... . Leon Leyson, Marilyn J. Harran, Elizabeth B. Leyson. "En korkunç masallar bile beni, sadece birkaç yıl sonra yüzleşeceğim canavarlara, defalarca ölümün kıyısından dönmeye veya hayatımı kurtaran... Leon Leyson ın hikâyesi, beni attığımız her adımın son adımımız olabileceği günlere geri götürdü. Ahşap Sandık Üzerindeki Çocuk neyse ki iyi biten, hüzün dolu bir hikây ... Ahşap Sandık Üzerindeki Çocuk Fiyatları ve... | En Ucuzu Akakçe ... . Ahşap Sandık Üzerindeki Çocuk neyse ki iyi biten, hüzün dolu bir hikâye. Ahşap Sandık Üzerindeki Çocuk. "En korkunç masallar bile beni, sadece birkaç yıl sonra yüzleşeceğim canavarlara, defalarca ölümün kıyısından dönmeye veya hayatımı kurtaran ...