Birlikte Yaşamak

Ahmet Kavlak

Birlikte Yaşamak
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-10-19
YAZAR Ahmet Kavlak
ISBN 6059954877
DOSYA FORMATI 8,84 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Ben”, “sen” ve “o”yu kapsayan “biz” zamirini sadece dilbilgisinin konusu olmaktan çıkararak, pratik sahada onun nasıl inşa edilebileceğini araştırmaya koyulmak, bir arada yaşayabilme sanatının icracılarına yol gösterme konumunda olan mütefekkirlerin belki de en esaslı görevlerinden birisidir. Çalışmamız meseleyi dert edinen ve bu çabaya farklı saikler ve ihtiyaçlarla yönelen düşünce insanlarının ortak çalışması olması bakımından önem arz etmektedir. Farklılıklar, diğerleri için yok oluşa varan bir tehdit değil, hep birlikte yeniden daha zengin bir var oluşa vesile olduğunda bir değere dokunabilir. Ancak söz konusu tespitin, el altında verilen, sahip olunan bir olgusallıktan daha ziyade arayışı bereketlendiren ve şenlendiren bir gayeye/ ideale matuf olduğunu önemle belirtmekte yarar vardır. Dolayısıyla felsefenin kendisine yakışır şekilde yolda olmak ve yolda olduğunun şuurunda olmak, karşımızda bu arayışı değere kavuşturan en özgün husus gibi durmaktadır. Kitapta var olan metinler de zenginliğe vesile olacak bereketli farklılığın bir aradalığına giden yolu tavsif etmek ya da açmaya yönelik olarak kabul edilebildiği takdirde bir anlama işaret edecek ve külli bir uğraşının kendi has yerini dolduran mütemmim cüzü bizlere sunabilecektir. İşte çalışmamız, bu ortak uğraşının ete kemiğe bürünen şekli olarak okuyucuyla buluşturulmak istenmektedir. Elinizdeki kitap, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğü Bilimsel Araştırma Projeleri Biriminin 902 Nolu desteği ile gerçekleştirilen ilmi toplantının sonucunda ortaya çıkmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Birlikte Yaşamak i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Birlikte Yaşamak.

...digini söyler. Birlikte yasamanin tersi evlilik birligi icinde yasamak degildir ... Birlikte Yaşamak ve 'Bir Olmak' ... . ...olduğunuzu saklamaya çalışıyorsanız belli bir yaştan sonra bir erkekle aynı evde yaşamak durumu zorlaştırabilir. ama hâlâ dönüp baktığınızda "güzeldi be" dersiniz. birlikte yaşamak böyle bi şey. Birlikte Yaşama Kültürü. Diyalog ve hoşgörü demokratik toplumların en önemli özelliğidir. • Herkesin fikirlerini ifade etmesine olanak sağlamak birlikte yaşamak iç ... Birlikte Yaşamak Üzerine Notlar… | Yaşam ... . • Herkesin fikirlerini ifade etmesine olanak sağlamak birlikte yaşamak için temeldir. Sorunu arkadaşı ile birlikte kendisinin çözmesi gerektiği konusunda teşvik edici olun. — Burada ikimize birlikte yer yok, diye cevap verir öbürü. Aradan uzunca bir zaman geçer. Birlikte yaşamak, aslında insanların düşündüğünden daha farklı bir konu. Evlilik kadar bağlayıcı değil belki ama tam anlamıyla bağımsızlık da değil... Ana sayfa » Refah » Anksiyeteli Bir Kişiyle Birlikte Yaşamak. Birlikte en iyi sonuçlara varabilir ve sorunlar...