Yeni Dünyaya MukaddimeYeni Okullar

Şehbal Derya Acar

Yeni Dünyaya MukaddimeYeni Okullar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-07-13
YAZAR Şehbal Derya Acar
ISBN 6055688530
DOSYA FORMATI 9,12 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Elinizdeki çalışma; günümüzden yaklaşık bir asır önce J.J.Rousseau’nun “doğada eğitim-doğayla eğitim” düsturuna “özgün” prensipler eklemlenerek hayata geçirilen münferit bir girişimin; New School [Yeni Okul] hareketinin, modern dünyaya yansımalarını konu almaktadır.İlk Yeni Okul, 1889 yılında İngiltere’de açılan Abbotsholme New School’dur. Dr. Cecil Reddie’nin geliştirdiği bu okul modeli, çok geçmeden onun okulunda görevyapmış olan yenilikçi isimlerle Avrupa’nın diğer ülkelerine de taşınmıştır. Yüzyıl başında sayıları gittikçe artan Yeni Okullar, kıta Avrupa’sını aşarak ABD’ye kadaruzanmış ve kısa zamanda Yeni Okul akımı tüm dünyayı etkisi altına almaya başlamıştır.Yeni Okul hareketi II. Meşrutiyet döneminde, modernite taraftarı Osmanlıaydınlarını da etkilemiştir. Yeni Okul ilkeleri, numune mektepleri ve özel İslam okullarında büyük revaç bulmuştur. Bu dönemde Satı Bey’in girişimi ile Yeni Mektep adıyla ilk New School açılmıştır.Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yıllarında ise Yeni Okullar, yeni formlarıyla boy göstermiştir. Milli Eğitim Bakanı Mustafa Necati döneminde, Yeni Okul prensipleri devlet okullarında başarıyla hayata geçirilmiştir..

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yeni Dünyaya MukaddimeYeni Okullar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yeni Dünyaya MukaddimeYeni Okullar.

..... Yeni Dünyaya Mukaddime Kısa Özet. Elinizdeki çalışma; günümüzden yaklaşık bir asır önce J ... Yeni Dünyaya Mukaddime, Şehbal Derya Acar Fiyatı... | Kitap365.com ... .J.Rousseau'nun İlk Yeni Okul, 1889 yılında İngiltere'de açılan Abbotsholme New School'dur. Yeni dünyaya mukaddime yeni okullar. ISBNp: 9786055688530. ...bir girişimin; New School [Yeni Okul] hareketinin, modern dünyaya yansımalarını konu almaktadır. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş yıllarında ise Yeni Okullar, yeni formlarıyla boy göstermiştir. İlgili Etiketler. e kitap kitap al kitaplık kitap yeni çıkan kitaplar ucuz kitap al. kitap_store. Y ... YENİ DÜNYAYA MUKADDİME - YENİ OKULLAR... | Nadir Kitap ... . İlgili Etiketler. e kitap kitap al kitaplık kitap yeni çıkan kitaplar ucuz kitap al. kitap_store. Yeni Dünyaya Mukaddime / Şehbal Derya Acar / Akademik Kitaplar. Şehbal Derya Acar kaleme aldığı Yeni Dünyaya Mukaddime adlı eseri ücretsiz ve hızlı kargo güve...