İktisadi Doktrinler Tarihi

Mehmet Selik

İktisadi Doktrinler Tarihi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-10-19
YAZAR Mehmet Selik
ISBN 6054160495
DOSYA FORMATI 7,49 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İktisadi doktrinler tarihi ya da iktisat tarihi bağımsız bir çalışma alanı mıdır? Bugün, iktisadın alt dalları arasında uzmanlaşma o kadar derinleşti ki iktisat tarihi alanında ders verebilmek ve araştırma yapabilmek için bu alanı bağımsız bir çalışma alanı olarak görmek gerekiyor. İktisat tarihinin bağımsız bir çalışma alanı olması, bu alanın sorunsallarının kendine özgü olması, iktisat tarihçilerinin iktisadın alt dallarında uzmanlaşan araştırmacılarla değil diğer iktisat tarihçileriyle rekabet içinde olduğu anlamına gelir. Mehmet Selik, İktisadi Doktrinler Tarihi adlı çalışmasında iktisat tarihini bağımsız bir çalışma alanı olarak ele alırken iktisat tarihini, iktisadın ve diğer toplumsal bilimlerin alt dallarından ayırmadan ele alıyor. Sanki Mehmet Selik İktisadi Doktrinler Tarihi’ni kaleme alırken, Robert Skidelsky’nin 2015’te Londra’daki bir konferans sırasında yaptığı uyarıyı daha 1970’lerin başında öngörmüş gibidir: “İyi bir iktisatçı olmak için sadece iktisatçı olmak yetmez.” Ya da daha yaygın olarak bilinen şekliyle söylemek gerekirse, iktisat sadece iktisatçılara bırakılamayacak kadar ciddi bir iştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İktisadi Doktrinler Tarihi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İktisadi Doktrinler Tarihi.

...y e_drbsi with 1,141 reads. iktisat, kpss, iktisadidoktrin ... İktisadi Doktrinlerin Tarihi ... . İktisadi Doktrinler Tarihi. Yeni Okuma Listesi. Oyla. Pegem 2020 KPSS A Economicus Türkiye Ekonomisi, Uluslararası İktisat, Büyüme ve Kalkınma, İktisadi Doktrinler Tarihi Konu Anlatımı Video Destekli Pegem Akademi Yayınları. İktisadi doktrinler tarihi ya da iktisat tarihi bağımsız bir çalışma alanı mıdır? bir çalışma alanı olarak ele alırken iktisat tarihini, iktisadın ve diğer toplumsal bilimlerin alt dallarından ayırmadan ele alıyor. İktisadi Düşünce Tarihi'nin konusunu ve başlangıc ... İktisadi Doktrinler Tarihi | bkmkitap.com ... . İktisadi Düşünce Tarihi'nin konusunu ve başlangıcını tanımlayabileceksiniz. iktisat büyüme ve kalkınma Türkiye ekonomisi iktisadi doktrinler tarihi videolarımızla sınavı kazanmaya hazır olun. Akıllı Sıralama Yeni Gelenler İlk Bitecek Ürünler Fiyata Göre (Önce En Yüksek) Fiyata Göre (Önce En Düşük). | Filtrele. iktisadi doktrinler tarihi. için 19 ürün bulundu. Akıllı Sıralama. 9 ) Sosyalizm 10) Keynes ktisad 11) Monetarizm 12) Arz Ynl ktisat 13) Rasyonel . I. Amalarna Gre Doktrinler : a: Liberal Doktrinler b: Otoriter Doktrinler II. . iktisadi-dusunce-tarihi.pdf.. En yeni İktisadi Doktrinler Tarihi kitapları, yazarları, kitap incelemelerini, kitaplardan alıntıları, yazarlardan sözleri, okurları listeleyebilirsiniz. 23.94 TL. Mehmet Selik, İktisadi Doktrinler Tarihi adlı çalışmasında iktisat tarihini bağımsız bir çalışma alanı olarak ele alırken iktisat tarihini, iktisadın ve diğer toplumsal bilimlerin alt dallarından... ...Selik, İktisadi Doktrinler Tarihi adlı çalışmasında iktisat tarihini bağımsız bir çalışma alanı olarak ele alırken iktisat tarihini, iktisadın ve diğer toplumsal bilimlerin alt dallarından ayırmadan ele alıyor. 30.40 TL. Mehmet Selik, İktisadi Doktrinler Tarihi adlı çalışmasında iktisat tarihini bağımsız bir çalışma alanı olarak ele alırken iktisat tarihini, iktisadın ve diğer toplumsal bilimlerin alt dallarından... İktisadi doktrinlerin tarihi. Ekonomi tarihi oldukça uzun ve zengin. Ekonomik doktrinlerin tarihi, denemelerle başlarAristoteles ve Platon, bu alandaki bildiklerini bir şekilde sistematize ediyorlar. İktisadi doktrinler tarihi ya da iktisat tarihi bağımsız bir çalışma alanı mıdır? bir çalışma alanı olarak ele alırken iktisat tarihini, iktisadın ve diğer toplumsal bilimlerin alt dallarından ayırmadan ele alıyor....