Ruhul Beyan Tefsirinden Seçme Sureler Kelime Anlamı ve Toplu Tercümesi (3 Cilt Takım)

İsmail Hakkı Bursevi

Ruhul Beyan Tefsirinden Seçme Sureler Kelime Anlamı ve Toplu Tercümesi (3 Cilt Takım)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-10-24
YAZAR İsmail Hakkı Bursevi
ISBN 6052056264
DOSYA FORMATI 3,78 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Hamd âlemlerin Rabb’i olan Allah’a; tüm selamlar âlemlere rahmet olarak gönderilen Efendimiz’e.Yaratıcının sözünü idrak, her kulun asli vazifelerinden biridir ki bunu yaptığında kulluğunun gereklerini ve Allah’a yönelişi tam olarak anlayıp sırat-ı müstakimde ilerleyebilsin. Yüce kitabımız indiği günden beri çeşitli yorumlara, açıklamalara konu olmuştur. Âlimler hadis-i şerifler ışığında ve kendi kavrayışları doğrultusunda açıklamaya çalışıp insanların ibadet ettikleri yüce varlığı tanımalarını kolaylaştırmaya çalışmışlardır. Bu tefsirlerden biri olan Rûhu’l-Beyan asırlardır geniş bakış açısıyla insanlığın hizmetindedir. İsmail Hakkı Bursevî Hazretleri bu tefsiri yazmasının sebebini şöyle açıklamıştır: “Bir gün rüyamda Rasulüllah sırtımı sıvazlayarak ‘ümmetim için bir tefsir yaz.’ Buyurdu.”İşte elinizdeki bu kitap, yukarıda bahsedilen ulvî bir vesileyle yazılmış eserden bir tercüme ve tek tek kelimeler üzerine eğilerek mananın daha detaylı bir şekilde verilmesinin ürünüdür. Kısa ve günlük hayatta sık sık okuduğumuz sûrelerin kelime anlamları ve toplu manaları verilerek okuyucunun önüne geniş bir anlam yelpazesinde çıkarılmıştır. Bu vesileyle manası tam olarak kavranmış ayetler, okuyucuda yeni bakış açıları ve İslam hakkında daha detaylı bir fikir elde etme fırsatı doğurmuştur. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ruhul Beyan Tefsirinden Seçme Sureler Kelime Anlamı ve Toplu Tercümesi (3 Cilt Takım) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ruhul Beyan Tefsirinden Seçme Sureler Kelime Anlamı ve Toplu Tercümesi (3 Cilt Takım).

...inden Seçme Sureler Kelime Anlamı ve Toplu Tercümesi 3 Cilt Takım Hamd âlemlerin Rabb'i olan Allah'a; tüm selamlar âlemlere rahmet olarak gönderilen Efendimiz'e ... Ruhul Beyan'dan Seçme Sureler - İsmail Hakkı... | azimkitap.com ... . Ruhul Beyan Tefsirinden Seçme Sureler Kelime Anlamı ve Toplu Tercümesi 3 Cilt Takım. Bu tefsirlerden biri olan Rûhu'l-Beyan asırlardır geniş bakış açısıyla insanlığın hizmetindedir. Kısa ve günlük hayatta sık sık okuduğumuz surelerin kelime anlamları ve toplu manaları verilerek okuyucunun önüne geniş bir anlam yelpazesinde çıkarılmıştır. İsmail Hakkı Bursevi. Ruhul Beyan Tefsirinden Seçme Sureler Kelime Anlamı ve Toplu Tercümesi 3 Cilt Takım. Hamd âlemlerin Rabb'i olan Allah'a... Kısa ve günl ... Kitapkalbi Yayıncılık - Ders Kitapları Ruhul Beyan Tefsirinden Seçme... ... . İsmail Hakkı Bursevi. Ruhul Beyan Tefsirinden Seçme Sureler Kelime Anlamı ve Toplu Tercümesi 3 Cilt Takım. Hamd âlemlerin Rabb'i olan Allah'a... Kısa ve günlük hayatta sık sık okuduğumuz sûrelerin kelime anlamları ve toplu manaları verilerek okuyucunun önüne geniş bir anlam yelpazesinde çıkarılmıştır. Instagram मा Online islami alışveriş sitesi @arifankitapevi का 20 मन पराइएका, 5 टिप्पणीहरू: "Ruhul Beyan Tefsirinden Seçme Sureler Kelime Anlamı ve Toplu Tercümesi 3 Cilt Takım Hamd âlemlerin…" Ruhul Beyan Tefsirinden Seçme Sureler Kelime Anlamı ve Toplu Tercümesi 3 Cilt TakımHamd Bu tefsirlerden biri olan Rûhu'l-Beyan asırlardır geniş bakış açısıyla insanlığın hizmetindedir. Kısa ve günlük hayatta sık sık okuduğumuz surelerin kelime anlamları ve toplu manaları verilerek okuyucunun önüne geniş bir anlam Ruhu'l-Beyan Tefsiri Cilt: 3 (Ciltli). İsmail Hakkı Bursevi. Ruhul Beyan Tefsirinden Seçme Sureler Kelime Anlamı ve Toplu Tercümesi 3 Cilt Takım. Bu tefsirlerden biri olan Rûhu'l-Beyan asırlardır geniş bakış açısıyla insanlığın hizmetindedir. Ruhul Beyan Tefsirinden Seçme Sureler Kelime Anlamı ve Toplu Tercümesi 3 Cilt Takım. Bu tefsirlerden biri olan Rûhu'l-Beyan asırlardır geniş bakış açısıyla insanlığın hizmetindedir. Ruhul Beyan Tefsirinden Seçme Sureler Kelime Anlamı ve Toplu Tercümesi 3 Cilt Takım. Bu tefsirlerden biri olan Rûhu'l-Beyan asırlardır geniş bakış açısıyla insanlığın hizmetindedir. En muteber tefsirlerden biri de İsmail Hakkı Bursevî hz. yazdığı Ruhu'l Beyân tefsiridir. Bu tefsirden bölüm bölüm birebir alıntıları sizlerle paylaşacağız. Müslümanların Kâfir ve Münâfıklarla İlişkisi....