Oyun - Tiyatro - Drama İlişkisiKuram ve Uygulama

Bülent Sezgin

Oyun - Tiyatro - Drama İlişkisiKuram ve Uygulama
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-10-14
YAZAR Bülent Sezgin
ISBN 9756165683
DOSYA FORMATI 7,71 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kitap, çocuklarla ve yetişkinlerle oyun, tiyatro ve drama yoluyla estetik ve pedagojik deneyim yaşamak isteyen eğitimcilere, psikologlara, anne ve babalara, oyunculara, yönetmenlere, yaratıcı drama uzmanlarına, eğitim fakültesi öğrencilerine, drama öğretmenlerine, akademisyenlere, konservatuar öğrencilerine, çocuk gelişimi uzmanlarına, sosyal sorumluluk ve AB projesi yapanlara, pedagoglara, amatör ve profesyonel tiyatroculara ve sivil toplum çalışması yapanlara katkı sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.“Türkiye’de son yıllarda çocuk ve yetişkin eğitimi alanında, sivil toplum saha çalışmalarında ve şirketlerdeki hizmet içi eğitim süreçlerinde oyunla öğrenme, eğitimde tiyatro, yaratıcı drama, eğitimde drama gibi alanlar oldukça popüler hale gelmeye başlamıştır. Oyun, tiyatro ve dramanın pedagojik ve estetik bir araç olarak kullanıldığı çalışma (kurs, seminer, atölye, konferans vs.) sayısında ciddi bir artış yaşanmaktadır. Ancak bu alanlarda yapılan tartışma ve uygulamalarda; resmi ideolojinin belirleyiciliğinde “bilgi tekeli” ve salt “ticari kurs mantığı” oluşturma eğiliminin hâkim olduğu söylenebilir.Elinizdeki kitap çıkış noktası olarak oyun, tiyatro ve drama ilişkisini disiplinlerarası bağlamda inceleyerek, okuyucuya geniş bir kuramsal perspektif sunmak için hazırlanmıştır. Dr. Bülent Sezgin’in aydınlanmacı ve eleştirel bir bakış açısıyla hazırladığı akademik çalışma, okuyucuya hem teorik hem de pratik bağlamda yenilikçi öneriler sunmaktadır. Kitapta drama ve tiyatronun asal unsuru olan oyun ve oyun kuramları kapsamlı bir şekilde incelenmiş, dramanın ve tiyatro arasındaki girift ilişki estetik ve pedagojik bağlamda analiz edilmiştir.Kitapta ayrıca tiyatro ve drama yoluyla toplumsal değişime ve eleştirel pedagojinin gelişmesine katkıda bulunmak isteyen eğitimci ve sanatçılara farklı model önerileri sunulmaktadır. Bu bağlamda tiyatro ve drama uzmanları Bertolt Brecht, Augusto Boal, Dorothy Heathcote ve Gavin Bolton’un estetik, pedagojik ve politik perspektifleri karşılaştırmalı incelenmiştir.Kitabın içindeki uygulama örnekleri ise, uzun yıllardır çocuklarla, gençlerle ve yetişkinlerle pratik çalışma yapan Dr. Bülent Sezgin’in çalışma arşivlerini düzenlemesiyle oluşmuştur. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Oyun - Tiyatro - Drama İlişkisiKuram ve Uygulama i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Oyun - Tiyatro - Drama İlişkisiKuram ve Uygulama.

...lerle oyun, tiyatro ve drama yoluyla estetik ve pedagojik deneyim yaşamak isteyen ... Oyun-Tiyatro-Drama İlişkisi-Kuram ve Uygulama > Bgst Yayınları... ... ... %20 indirimli Yeni. Bgst Yayınları Kadın Oyunları 5 Oyun - Sevilay Saral. %20 indirimli Yeni. Mitos Boyut Yayınları 2000li Yıllara Doğru Tiyatro - Zehra İpşiroğlu. Bu kitap satılmıştır. Satışta Olanlar. Uygulamalı drama ve tiyatro 1 oyunlar 1. Hasan Yiğit. Oyun - Tiyatro - Drama İlişkisi Kuram ve Uygulama - Bülent Sezgin özelliklerini inceleyerek ürün hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsin. Elinizdeki kitap çıkış noktası olarak oyun, tiyatro ve drama ilişkisini di ... Oyun - Tiyatro - Drama İlişkisi Kuram ve Uygulama ... . Elinizdeki kitap çıkış noktası olarak oyun, tiyatro ve drama ilişkisini disiplinlerarası bağlamda inceleyerek, okuyucuya geniş bir kuramsal perspektif sunmak için hazırlanmıştır. 27 TL. Oyun, Tiyatro, Drama İlişkisi: Kuram ve Uygulama, çocuklarla ve yetişkinlerle oyun, tiyatro ve drama yoluyla estetik ve pedagojik deneyim yaşamak isteyen eğitimcilere, psikologlara......