Hüccetü'l İslamEyyühe'l Veled (Ey Oğul)(cep boy)

İmam Gazali

Hüccetü'l İslamEyyühe'l Veled (Ey Oğul)(cep boy)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-07-23
YAZAR İmam Gazali
ISBN
DOSYA FORMATI 10,11 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Allah Teala’nın verdiği nimeti, O’nun sevdiği yerde harcamak şükür; sevmediği yerde kullanmak ise nimeti inkar etmektir.”“Bir sözü söyleyeceğin zaman düşün! Eğer o sözü söylemediğin zaman sorumlu olacaksan söyle. Yoksa sus!”“Bil ki kalple gıybet etmek, dille etmek gibi haramdır. Bir kimsenin noksanını, kusurunu başkasına söylemek doğru olmadığı gibi, kendine söylemek de caiz değildir.”“Ey nefsim! Sonra tevbe ederim ve iyi işler yaparım, diyorsan ölüm daha önce gelebilir, pişman olup kalırsın.Yarın tevbe etmeyi bu gün tevbe etmekten kolay sanıyorsan, yanılıyorsun…”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hüccetü'l İslamEyyühe'l Veled (Ey Oğul)(cep boy) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hüccetü'l İslamEyyühe'l Veled (Ey Oğul)(cep boy).

...i kalple gıybet etmek, dille etmek gibi haramdır ... HÜCCET-ÜL-ISLÂM IMÂM-I GAZÂLÎNIN... | mollacami.com ... . Bir kimsenin noksanını, kusurunu başkasına söylemek doğru olmadığı gibi, kendine söylemek de caiz değildir." "Ey nefsim! Bil ki kalple gıybet etmek, dille etmek gibi haramdır. Bir kimsenin noksanını, kusurunu başkasına söylemek doğru olmadığı gibi, kendine söylemek de caiz değildir. Ey nefsim! İşte bu filmde, İmam Gazali hazretlerinin talebesine yazmış olduğu, hacmi küçük, manevi değeri büyük "Eyyühel Veled" isimli eserini, harika görüntüler eşliğinde izleyeceksiniz. "Bil ki kalple gıybet etmek, dille etmek gibi h ... Hüccetül İslam, Eyyühel Veled, Ey Oğul, Cep Boy, İmamı... ... . "Bil ki kalple gıybet etmek, dille etmek gibi haramdır. Bir kimsenin noksanını, kusurunu başkasına söylemek doğru olmadığı gibi, kendine söylemek de caiz değildir." "Ey nefsim! Bil ki kalple gıybet etmek, dille etmek gibi haramdır. Bir kimsenin noksanını, kusurunu başkasına söylemek doğru olmadığı gibi, kendine söylemek de caiz değildir. Ey nefsim! Bil ki kalple gıybet etmek, dille etmek gibi haramdır. Bir kimsenin noksanını, kusurunu başkasına söylemek doğru olmadığı gibi, kendine söylemek de caiz değildir. Ey nefsim! Yarın ölecekmiş gibi bütün azalarını günahtan koru!". "Ey nefsizm! Sınra tevbe ederim ve iyi işler yaparım, diyorsan ölüm daha önce gelebilir, pişman olup kalırsın. ...GAZÂLÎNIN EYYÜHELVELED (Ey Ogul. Imâm-i Gazâlînin (Eyyühel Veled) kitabinin tercümesi zan olunmustur. Hüccet-ül-islâm Imâm-i Gazâlî,su cevabi yazip gönderdi İmam Gazali. "Allah Teala'nın verdiği nimeti, O'nun sevdiği yerde harcamak şükür; sevmediği yerde kullanmak ise nimeti inkar etmektir.". "Bir sözü söyleyeceğin zaman düşün!...