Fermanlara Direnen Halk Ezidiler

Mazlum Özdemir

Fermanlara Direnen Halk Ezidiler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-07-27
YAZAR Mazlum Özdemir
ISBN 9753447072
DOSYA FORMATI 4,57 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu kitap, katliam-direniş, yok etme-varoluş ikilemiyle tarihte yerini alan bir toplumun gerçeklerine ayna tutma amacıyla kaleme alındı. Bu, bir anlamda 2000’li yıllardan sonra yakından gözleme fırsatı bulduğum bu insanlara bir minnet borcuydu. Kitap boyunca anlattıklarımdan da yola çıkarak sonuç bölümünde Êzîdîliğin ve Êzîdîlerin hâlâ doğru anlaşılmaya, bu ‘yalnızlık çemberi’nin kırılmaya ihtiyacı olduğunu, yoksa günümüz dünyasının ‘modern fermanları’ndan da kurtulamayacaklarını yazacaktım ki; Ağustos ayının başında yaşananlar, hem bu kitabın sonuç bölümünü genelde de Êzîdî tarihinin akışını değiştirdi. 72 fermanla -2007 yılındaki Şengal saldırısını da sayarsak 73- ama aynı zamanda ona karşı direnişle anılan bu halk, yine aynı topraklarda belki de vahşetin en ucubesine maruz kaldı. Bu kitabı elinize alıp okuduğunuz zamanlarda halen on binlerce Êzîdî göç yollarında olacak. On binlercesi acısını henüz tadacak. On binlercesi kaybettiklerinin yasını tutacak. Kutsal mekânlarına gidip, ‘IŞİD’den geriye kalanlar olmuşsa eğer’ Tanrı’nın onları neden bir kez daha zulümle sınadığını soracaklar. Bu kez tarihî belgelere, arşivlere ihtiyaç duymadan haberdar olduk bu soykırımdan. Soykırımın boyutları henüz tam olarak açığa çıkmadı. Ama şu tespiti net olarak yapmak mümkün; etnik, kültürel ve demografik bir ‘temizliği’ hedefleyen bu saldırılar, Êzîdîlerle ilgili tüm verileri altüst etti. Êzîdî inancını, kültürünü onların gördükleri zulmü yeni bir araştırmanın konusu haline getirdi.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Fermanlara Direnen Halk Ezidiler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Fermanlara Direnen Halk Ezidiler.

...nlara Direnen Halk Ezidiler by Mazlum Özdemir, 9789753447072, available at Book Depository with free delivery worldwide ... Fermanlara Direnen Halk Ezidiler Kategorisiz Urunler BELGE... ... . Fermanlara Direnen Halk Ezidiler en uygun fiyat ve hızlı kargo seçenekleriyle idefix'te. Bu kitabı elinize alıp okuduğunuz zamanlarda halen on binlerce Êzidi göç yollarında olacak. Fermanlara Direnen Halk Ezidiler book. Read reviews from world's largest community for readers. Let us know what's wrong with this preview of Fermanlara Direnen Halk Ezidiler by Mazlum Özdemir. 72 fermanla -2007 y ... Fermanlara Direnen Halk Ezidiler - Belge Yayınları - Liman Kitap ... . Let us know what's wrong with this preview of Fermanlara Direnen Halk Ezidiler by Mazlum Özdemir. 72 fermanla -2007 yılındaki Şengal saldırısını da sayarsak 73 ama aynı zamanda ona karşı direnişle anılan bu halk, yine aynı topraklarda belki de vahşetin en ucubesine maruz kaldı. 14 TL. 72 fermanla -2007 yılındaki Şengal saldırısını da sayarsak 73 ama aynı zamanda ona karşı direnişle anılan bu halk, yine aynı topraklarda belki de vahşetin en ucubesine maruz kaldı. 11.02 TL. 72 fermanla -2007 yılındaki Şengal saldırısını da sayarsak 73 ama aynı zamanda ona karşı direnişle anılan bu halk, yine aynı topraklarda belki de vahşetin en ucubesine maruz kaldı. Fermanlara Direnen Halk Ezidiler Bu kitap, katliam-direniş, yok etme-varoluş ikilemiyle tarihte yerini alan bir toplumun gerçeklerine ayna tutma amacıyla kaleme. Êzîdî inancını, kültürünü onların gördükleri zulmü yeni bir araştırmanın konusu haline getirdi. SCHLAGWORTE. Fermanlara Direnen Halk Ezidiler PDF. Fermanlara Direnen Halk Ezidiler. Yazar : Mazlum Özdemir Yayınevi : BELGE YAYINLARI Bu kategorideki tüm ürünler. 72 fermanla -2007 yılındaki Şengal saldırısını da sayarsak 73- ama aynı... Kargo dahil en ucuz9,76 TL +4,90 TL kargoWorld /3 %0Axess /3 %0Satıcıya Git. Fermanlara Direnen Halk Ezidiler. 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedavaStoktaSon güncelleme: Bugün 13......