Nur Metafiziği - Mişkatü'l-Envar

İmam Gazali

Nur Metafiziği - Mişkatü'l-Envar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-07-01
YAZAR İmam Gazali
ISBN 6059268004
DOSYA FORMATI 6,64 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Mişkât’l-Envâr, İslâmî ilimler ve İslâm düşüncesi tarihinde bir dönüm noktası olan Gazâlî’nin, Nûr Sûresi'nin 35. âyetine yazdığı bir nevi tefsirdir. Bu eser, tasavvufî ve felsefî bir bakış açısını bir âyetin tefsirinde birleştirmesi ve tüm varoluşu nur-zulmet ayrımına dayanan bir metafizikle temellendirmesi açısından yazıldığı tarihten itibaren çok etkili olmuş, İşrâkîliğin kurucusu Sühreverdî başta olmak üzere İslâm düşüncesinin üç büyük ekolü olan tasavvuf, kelâm ve felsefeyi temsil eden düşünürleri derinden etkilemiştir.Mişkât’l-Envâr-Nur Metafiziği, ayrıca zâhir ile bâtın, görünen ile görünmeyen arasında kurmuş olduğu irtibat ile her devrin düşünen müslümanları için ölümsüz bir eser olma özelliğini daima muhafaza etmiştir. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Nur Metafiziği - Mişkatü'l-Envar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Nur Metafiziği - Mişkatü'l-Envar.

...slâm düşüncesi tarihinde bir dönüm noktası olan Gazâlî`nin, Nûr Sûresi`nin 35 ... Mişkatül-Envar-Nur Metafiziği İmam Gazali ... . âyetine yazdığı bir nevi... 9789758861705. 518249. Nur Metafiziği Mişkatü'l-Envar (Ciltli). Gelenek Yayıncılık. 5.71. Mişkat'l-Envar-Nur Metafiziği, ayrıca zahir ile batın, görünen ile görünmeyen arasında kurmuş olduğu irtibat ile her devrin düşünen müslümanları için ölümsüz bir eser olma özelliğini daima muhafaza... Nur Metafiziği - Mişkatü'l-Envar kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış ... Nur Metafiziği Mişkatü'l Envar İmam-ı Gazali ... ... Nur Metafiziği - Mişkatü'l-Envar kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. İMAM GAZALİ kitapları ve Büyüyen Ay 2017 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. 6.72 €. Mişkâtü'l-Envâr/Nur Metafiziği, ayrıca zâhir ile bâtın, görünen ile görünmeyen arasında kurmuş olduğu irtibat ile her devrin düşünen Müslümanları için ölümsüz bir eser olma özeliğini daima... Start by marking "Nur Metafiziği (Mişkâtü'l-Envâr)" as Want to Read More filters. | Sort order. Start your review of Nur Metafiziği (Mişkâtü'l-Envâr)....