Filmlerle HatırlamakToplumsal Travmaların Sinemada Temsil Edilişi

Sevcan Sönmez

Filmlerle HatırlamakToplumsal Travmaların Sinemada Temsil Edilişi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-10-23
YAZAR Sevcan Sönmez
ISBN 6053160038
DOSYA FORMATI 11,35 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bir toplumda siyasal baskı ve şiddet yaygınlaşmışsa, korku ve ötekileştirme toplumda belirgin bir biçimde önplandaysa, çoğunluk bunu normalleştirmiş ve iktidar bunu meşrulaştırmışsa, bunun kaynağı hemen her zaman, ciddi travmaların yaşandığı kirli bir geçmiştir. Bu geçmişin hayaletleri her an her yerde geziniyor: kalabalık meydanlarda, bayram günlerinde, büyük toplantılarda ya da sıradan günlük karşılaşmalarda...Filmlerle hatırlamak, yüzleşmek, anlatmak, yasını tutmak, iyileşmek mümkün mü? Toplumsal travmaların sinemada konu olarak el alınması yeterli mi? Bu tür travmaların asla bireysel olmadığını akılda tutarak toplum olarak ne yapmalıyız? Toplum olarak üstümüze geçirilmiş deli gömleğinden, yerleşik inanç ve ideolojilerden kurtulmakta filmler bir imkân sunuyor mu?Sevcan Sönmez bu incelemesiyle, travma temsili hakkındaki kuramsal literatürden de yararlanarak, son dönem Türkiye sinemasında bu yöndeki çabaları tek tek filmler üzerinden irdeliyor, travmalarla toplumsal olarak yüzleşebilmek için sinemadan ne bekleyebileceğimizi araştırıyor. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Filmlerle HatırlamakToplumsal Travmaların Sinemada Temsil Edilişi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Filmlerle HatırlamakToplumsal Travmaların Sinemada Temsil Edilişi.

...k, iyileşmek mümkün mü? Toplumsal travmaların sinemada konu olarak el alınması yeterli mi? Sevcan Sönmez'in Metis Yayınları'ndan çıkan "Filmlerle Hatırlamak: Toplumsal ... Filmlerle Hatırlamak: Toplumsal Travmaların Sinemada Temsil... ... . Travmaların Sinemada Temsil Edilişi" isimli kitabı, yukarıda bahsi geçen sorunun Türkiye. Filmlerle Hatırlamak: Toplumsal Travmaların Sinemada Temsil Edilişi isimli kitap geçtiğimiz Ekim ayında Metis Yayınları tarafından basıldı. %20 indirimli Yeni. Agora Kitaplığı Kısa Film Senaryosu Uygulamaları - Murat Soydan. Beta Basım Yayım Sinema ve Televizyon Görüntüsünün Temel Öğeleri - Bülent Vard ... Filmlerle Hatırlamak Toplumsal Travmaların Sinemada Temsil... ... . %20 indirimli Yeni. Agora Kitaplığı Kısa Film Senaryosu Uygulamaları - Murat Soydan. Beta Basım Yayım Sinema ve Televizyon Görüntüsünün Temel Öğeleri - Bülent Vardar. Filmlerle Hatırlamak: Toplumsal Travmaların Sinemada Temsil Edilişi isimli kitap geçtiğimiz Ekim ayında Metis Yayınları tarafından basıldı. Filmlerle Hatırlamak: Bir İyileşme Aracı Olarak Sinema. Filmlerle Hatırlamak Toplumsal Travmaların Sinemada Temsil Edilişi Metis Yayıncılık Toplumsal travmaların sinemada konu olarak el alınması yeterli mi? 474797. Filmlerle Hatırlamak Toplumsal Travmaların Sinemada Temsil Edilişi. Metis Yayınları. Toplumsal travmaların sinemada konu olarak el alınması yeterli mi? Filmlerle hatırlamak, yüzleşmek, anlatmak, yasını tutmak, iyileşmek mümkün mü? Toplumsal travmaların sinemada konu olarak el alınması yeterli mi? ...travmalarla toplumsal olarak yüzlesebilmek için sinemadan ne bekleyebilecegimizi arastiriyor. Ürün Adı: Filmlerle Hatırlamak Toplumsal Travmaların Sinemada Temsil Edilişi Ürün Kodu... today İş Gününde Kargoda. ...