Techne'den Teknolojiye Değişen Toplum ve İletişim

Sedat Özel

Techne'den Teknolojiye Değişen Toplum ve İletişim
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-10-14
YAZAR Sedat Özel
ISBN 6059981224
DOSYA FORMATI 8,20 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Muhtemelen şu an bu satırları bir internet sitesi üzerinden okuyorsunuz. Kısa sürede gündelik hayatımızın bir parçası haline gelen internet teknolojisi pek çok işimizi kolaylaştıran devasa bir teknolojik sistemin görünen yüzü. Ama farklı teknolojik sistemlerin birleştiği mega bir yapının içinde yaşıyoruz. Hiç düşündünüz mü?Sabah alarmın sesi ile uyanıyoruz, tekstil teknolojisinin çıktısı olan yataklarımızdan kalkıyor ve yine farklı teknolojik ürünlerin eşliğinde güne başlıyoruz. Gün boyunca da her bir işimizde türlü teknolojiler bize destek veriyor, hizmet ediyor. Bir aracı işini yaptığı müddetçe önemsemiyoruz ardındaki karmaşık yapıları düşünmek zorunda da değiliz. Kimi zaman hayranlık ve hayretle ayrıca mağrur bir gururla teknolojik bir yeniliği kabul ediyor onu içselleştiriyoruz. Belki de en kolay içselleştirdiğimiz teknolojik bir yapı olan iletişim sistemleri teknolojinin görünen yüzü olarak bizleri sarıp sarmalamış durumda. Mobil telefonlarımızı yanımızdan ayırmıyor. Her ebatta ekrandan görsel, işitsel, yazılı bilgiyi üretiyor, tüketiyor paylaşıyoruz.Düşünüyor muyuz?Modern çağın insanı için teknoloji varoluşunun bir simgesi durumunda. Modern çağın sistemleri türlü tekniklerin, araç ve gereçlerin oluşturduğu muazzam bir yapı. Modern çağın insanı yarattığı bu yapıda karşılaştığı sınırları deneyimliyor ve sınırları aşmak hâkimiyetini genişletmek adına yeni teknolojiler geliştiriyor.Ama bir sorun var. Doğayı boyunduruğumuz altına almak için sarf ettiğimiz çaba kontrolümüzden çıkmış durumda mı? Gerçekten teknoloji kontrolümüz altında mı? Baş döndürücü bir hızla hergün yeni bir şeyin denendiği türlü buluşların yapıldığı bu yeni çağda teknoloji gerçekten bize mi hizmet ediyor? Üzerinde düşünmüyoruz ama gelişmişlik ve refah seviyesinin bir göstergesi olarak kabul ettiğimiz teknoloji endeksimiz yükseldikçe ödediğimiz bedel ne oluyor?Elbette teknolojiyi reddedemeyiz. Ama teknolojinin ne olduğunu neyi temsil ettiğini düşünmek zorundayız.Bunun için geçmişe doğru gitmeli ve techne'den teknolojiye dönüşümün nasıl olduğunu üzerine yapılan tartışmalar eşliğinde gözden geçirmeliyiz.Belki o zaman modern insanın ana iletişim ağı haline gelen interneti ve üzerinde yükselen yeni medya kavramını da daha iyi analiz edebiliriz. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Techne'den Teknolojiye Değişen Toplum ve İletişim i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Techne'den Teknolojiye Değişen Toplum ve İletişim.

...ir parçası haline gelen internet teknolojisi pek çok işimizi kolaylaştıran devasa ... Techne'den Teknolojiye Değişen Toplum ve İletişim - Sedat Özel... ... ... Bunun için geçmise dogru gitmeli ve techne'den teknolojiye dönüsümün nasil oldugunu üzerine yapilan tartismalar esliginde gözden geçirmeliyiz. Bunun için geçmise dogru gitmeli ve techne'den teknolojiye dönüsümün nasil oldugunu üzerine yapilan tartismalar esliginde gözden geçirmeliyiz. Gün boyunca da her bir işimizde türlü teknolojiler bize destek veriyor, hizmet ediyor. https://www.maksatkitap.com/urun/techneden-teknolojiye-degisen-toplum-ve-iletisim. 27 ... İletişim - Medya - Volga Yayıncılık - Techne'den Teknolojiye Değişen... ... . https://www.maksatkitap.com/urun/techneden-teknolojiye-degisen-toplum-ve-iletisim. 27.20 TL. Belki de en kolay içselleştirdiğimiz teknolojik bir yapı olan iletişim sistemleri teknolojinin görünen yüzü olarak bizleri sarıp sarmalamış durumda. Techne'den Teknolojiye Değişen Toplum ve İletişim Kağıt Kapak - 14 Ekim 2015. Sedat Özel (Eser Sahibi). 30.40 TL. Techne'den Teknolojiye Değişen Toplum ve İletişim-Volga Yayıncılık- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda öde...