İslam ve SiyasetHz. Ali'nin Bir Emirnamesi

Şeyh Abdülaziz Çaviş

İslam ve SiyasetHz. Ali'nin Bir Emirnamesi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-12-01
YAZAR Şeyh Abdülaziz Çaviş
ISBN 6055166953
DOSYA FORMATI 7,5 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Hz. Ali'nin Bir Emirnâmesi, islâm düşüncesinde ilk siyasetnâme örneği. Hz. Ali tarafından Mısır valisi olarak atanan Mâlik bin el-Hâris el-Eşter'e görev tevdi edilirken gönderilen mektup, islâm siyaset geleneğinde ilk kayda geçen siyasetnâmedir. Bu metin, özelde birey olarak insanın diğer insanlara karşı davranışlarında, genelde ise her türden ve mevkiden yöneticilerin uygulamalarında izlemeleri gerekli düşünceleri ve yöntemleri bütün yönleriyle anlatması bakımından önemlidir. Eseri Arapça'dan Türkçe'ye Mehmet Âkif'in kazandırmış olması da, onu daha da ayrıcalıklı kılmakta.İlmin kapısı Hz. Ali, bir yöneticinin göstermesi gereken bütün dikkatleri ve duyarlıkları, üstün bir ifade gücüyle adete teori halinde bu emirnâmede dile getirmiştir. Büyüyenay olarak eserin, günümüzdeki her türden yöneticiye Hz. Ali'den ulaşan bir mektup olmasını istiyoruz. İstiyoruz ki O'nun ölmez tavsiyeleri önce ruhumuzu sonra yolumuzu aydınlatsın. İş ve eylemlerimize O'nun düşüncelerinin ışığı yansısın, sımsıcak toprağının bereketi yuva olsun. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İslam ve SiyasetHz. Ali'nin Bir Emirnamesi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İslam ve SiyasetHz. Ali'nin Bir Emirnamesi.

...slâm Ve Siyaset -Hz.Ali'nin Bir Emirnâmesi ... İslam Ve Siyaset Hz. Ali'nin Bir Emirnamesi ... . Yazar. Abdülaviz Çaviş. Ürün Adı: İslam ve Siyaset Hz. Ali'nin Bir Emirnamesi Ürün Kodu: 9786055166953 Basım Yılı: 2015.00000000 Kapak Türü: Karton Kapak Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı Çevirmen: Şeyh Abdülaziz Çaviş. Hz. Ali'nin Bir Emirnamesi, islam düşüncesinde ilk siyasetname örneği. Hz. Ali tarafından Mısır valisi olarak atanan Malik bin el-Haris el-Eşter'e görev tevdi edilirken gönderilen mektup, islam siyaset... Ali'nin Bir Emirnamesi kitabı hakkında ... İslam ve Siyaset Hz. Ali'nin Bir Emirnamesi ... ... Ali'nin Bir Emirnamesi kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Şeyh Abdülaziz Çaviş kitapları ve Büyüyenay Yayınları 2015 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap... 10.19 +KDV. Bu Kategorinin En Çok Satanları. Tanık ve Arşiv Siyaset » Diğer » İslam ve Siyaset Hz. Ali'nin Bir Emirnamesi. 15.00 +KDV. Kitap ayrıca İlknur Kirenci tarafından hazırlanarak İslâm ve Siyaset -Hz....