Gönül Dostları

Osman Oktay

Gönül Dostları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2006-01-01
YAZAR Osman Oktay
ISBN 9752906914
DOSYA FORMATI 5,23 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İslamîyet'în aileye, toplum hayatına verdiği önemi yîne bu yüce dinin kavram ve değerleriyle işlemek oldukça önemlidir. Günümüz şartlarında giderek kolaycılığa alışan insanlara ve özellikle "geleceğin teminatı" dediğimiz çocuklara, gençlere hayatın gerçeklerini, çalışmanın ve alın terinin önemini kavratmak, kısacası dinimizin iyi ve doğru öğrenilmesine yardımcı olmak jçîn elimizden geleni yapmak zorundayız. Bunun temelinde ise iman'ın ve Islâm'ın şartları, güzel ahlâk, komşuluk - arkadaşlık ilişkileri ile sosyal hayat ve yardımlaşma duygusu gibi kavramlar yatmaktadır. Yazarımız Osman Oktay "Gönül Dostlar” ında işte bu konuları işliyor:Ali ile Ayşe aynı ilköğretim Okulu'na giden ve aynı sınıfla okuyan iki arkadaş olup birbirleriyle yakın dostlukları olan iki ailenin çocuklarıdırlar. Ali'nin babası devlet memuru, Ayşe'nin babası market müdürü, anneleri ise ev hanımıdırlar.Ali ile Ayşe bir gün; oturdukları semtte bulunan ve "Seyrantepe" diye adlandırılan yere çıkarlar. Orada çevreyi seyrederken tanıştıkları Sadık Hoca ile sohbet ederler. Sadık Hoca kültürlü bir imamdır. O çocukları, çocuklar da O'nu çok severler. Konuşma sırasında söz onları Allah'a îman konusuna götürür ve karşılıklı sohbet ederler. Sadık Hoca'nın deyimi ile çocuklar artık O'nun "Gönül Dostları" olmuşturlar. Çocuklar konuyu anne babalarına da açacaklar ve fırsat buldukça Sadık Amcaları ile sohbet edeceklerdir.Çocukların o gün eve geç gelmelerinden tedirgin olan aileler durumu öğrenince rahatlarlar. Zaten babaları da Sadık Hoca'yı tanımaktadırlar. İki aile birlikte karar verir ve babaları gidip Sadık Hoca ile konuşurlar. Artık onların sohbetleri kendi aralarında resmiyet kazanmış, bir programa bağlanmıştır.Ali ile Ayşe, Sadık Hoca ile konuştuklarını evlerinde ailelerine de anlatırlar ve konular ev ortamında da konuşulur, kitaplar karıştırılır. Aileler de bilgilerini tazelemekte, yanlış bildiklerini öğrenmektedirler.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Gönül Dostları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Gönül Dostları.

...yolar. Tolga Ömer Yeşilbaş. Альбом ... Radyogonuldostlari-Fmm - ..**..RADYO GÖNÜL DOSTLARI FM. ... . Gönül Dostları. Gönül Dostları Hakkımızda. Aksaray Özel Eğitim,Rehabilitasyon Merkezimiz, topluma karşı sosyal sorumluluğunun bir gereği olarak, eğitim Yeterki Gönüller Engelli Olmasın. Gönül Dostları. BÜnlü şeflerin sakladıkları tarif kek yapmanın gizli sırları. 7 Gün Boyunca Kaynatıp Suyunu İçin. Hayır Belki Şerrin içinde Saklıdır. OKUMAYAN GERÇEKTEN PİŞMAN OLUR. Sırad ... Gönül Dostları Şarkı Sözleri - Ömer Tolga ... . OKUMAYAN GERÇEKTEN PİŞMAN OLUR. Sıradan 1 Muz Kabuğu İle... Öyle çok ki sayılmıyor, gönüllerden atılmıyor, Et tırnaktan ayrılmıyor, ne güzel gönül dostları. * Ol Rahman'a âşıktırlar, Resul'e dolaşıktırlar, Karanlıkta ışıktırlar, ne güzel gönül dostları. Gönü[email protected]ı@odası paşa sohbet. Bunu E-postayla G...