Batı Taklitçiliği ve İslam

Muhammed Atıf Hoca

Batı Taklitçiliği ve İslam
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-07-13
YAZAR Muhammed Atıf Hoca
ISBN 6056318504
DOSYA FORMATI 7,54 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Elinizdeki eser, İskilip âlimlerinden Şehid Muhammed Âtıf Hoca’nın XIX. yüzyıl İslâm dünyasında görülmeye başlanan, batı taklitçiliğinin millet-i İslâmiyeye vereceği zararlara karşı alınması gereken önlemlerle ilgili tavsiye ve uyarıların bulunduğu, ilk neşredildiği zamanki ismi ile “Frenk Mukallitliği ve Şapka” risalesidir. Her millet tarihinde kimi zaman büyük kültürel erozyonlara maruz kalmıştır. Fakat tarih boyunca hiçbir toplum Türk milletinde olduğu kadar büyük bir değişim yaşamamıştır. Tarihte meydana gelen pek çok hadise neticesinde varlığını topyekûn kaybetmiş milletler olduğu gibi, köleleştirilmiş ve asıl kimliklerinden koparılıp özleri unutturulmuş milletler de mutlaka olmuştur.Trajik olan husus ise, bir milletin -var olduğu müddetçe- bu yozlaşmayı isteyerek ve kısmen kabullenerek öz benliğine nakış nakış işlemesi ve uzun yıllar sonra kendi hâline baktığında asliyyetindeki varlık sebebi olan ulvi misyonundan tamamen uzaklaşmış olmasıdır. Bir Fransız ya da İngiliz yöneticisinin, kendi vatandaşına “Bundan sonra, medeniyetin beşiği Doğuda olduğu gibi başınıza sarık, sırtınıza onların kıyafetlerini giyeceksiniz” demesi ne kadar yanlış ise, bunun tam tersi olarak yapılanlar da o kadar yanlıştır. Ki hiçbir İngiliz ya da Fransız vatandaşı bunu isteyerek kabullenir mi? Elbette kabullenmez; ama biz genel olarak isteğimizle, kısmen de cebirle bu değişime razı olduk. Bu çalışmada, değişim başladığı anda olacaklardan bahsediliyor. Günümüzde ise bu değişim büyük oranda gerçekleşmiş bulunmaktadır. Bu dünyada bunun karşılığının ne olduğunu anlayamasak da ahiret âleminde bütün şifreler çözülecektir. Elinizdeki bu kitapta, müellifin yaşadıkları ön planda olsa da, asıl gayemiz bu risalenin İslam Dünyasına hitap eden muhtevasıdır.“Okuyun ve tefekkür edin…”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Batı Taklitçiliği ve İslam i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Batı Taklitçiliği ve İslam.

.... Bu eser, İskilip âlimlerinden Şehid Muhammed Âtıf Hoca'nın XIX ... Bati Taklitciligi ve İslam - Arama Sonuçları ... . yüzyıl İslâm dünyasında görülmeye başlanan, batı taklitçiliğinin Ürün detayı. Sepete at. İslam ve Kapitalizm : Medine'den İnsanlığa. Elinizdeki eser, İskilip alimlerinden Şehid Muhammed Atıf Hocanın 19. yüzyıl İslam dünyasında görülmeye başlanan, batı taklitçiliğinin millet-i İslamiyeye vereceği zararlara karşı alınması gereken... 7 TL. Elinizdeki eser, İskilip alimlerinden Şehid Muhammed Atıf ... Batı Taklitçiliği ve İslam İskilipli Mehmed Atıf Hoca ... ... 7 TL. Elinizdeki eser, İskilip alimlerinden Şehid Muhammed Atıf Hocanın 19. yüzyıl İslam dünyasında görülmeye başlanan, batı taklitçiliğinin millet-i İslamiyeye vereceği zararlara karşı alınması... Yazarların En Yeni Kitaplarını bulabildiğiniz Ekinyayinevi.com´da Neyzen Kitap Yayınevine ait Batı Taklitçiliği ve İslam kitabını Ekinyayinevi.com güvencesi ile güvenle satın alabilirsiniz. Alış-Veriş Listeme Ekle. Batı Taklitçiliği ve İslam. Elinizdeki bu kitapta müellifin yaşadıkları ön planda olsa da asıl gayemiz bu risalenin İslam Dünyasına hitap eden muhtevasıdır. 6.30 TL. Elinizdeki eser, İskilip alimlerinden Şehid Muhammed Atıf Hocanın 19. yüzyıl İslam dünyasında görülmeye başlanan, batı taklitçiliğinin millet-i İslamiyeye vereceği zararlara karşı... Elinizdeki eser, İskilip alimlerinden Şehid Muhammed Atıf Hocanın 19. yüzyıl İslam dünyasında görülmeye başlanan, batı taklitçiliğinin millet-i İslamiyeye vereceği zararlara karşı alınması gereken... Batı Taklitçiliği ve İslam. İskilipli Mehmed Atıf Hoca. Elinizdeki bu kitapta, müellifin yaşadıkları ön planda olsa da, asıl gayemiz bu risalenin İslam Dünyasına hitap eden muhtevasıdır. Batı Taklitçiliği ve İslam. Kitap Barkodu. : 9786056318504. Elinizdeki bu kitapta, müellifin yaşadıkları ön planda olsa da, asıl gayemiz bu risalenin İslam Dünyasına hitap eden muhtevasıdır. 7.60 TL. Elinizdeki eser, İskilip alimlerinden Şehid Muhammed Atıf Hocanın 19. yüzyıl İslam dünyasında görülmeye başlanan, batı taklitçiliğinin millet-i İslamiyeye vereceği zararlara karşı... ...ve Tamamını PDF olarak indirebilirsiniz.Batı Taklitçiliği ve İslam Pdf İndir. Atıf Hocanın 19. yüzyıl İslam dünyasında görülmeye başlanan, batı taklitçiliğinin millet-i İslamiyeye vereceği zararlara karşı... ...Yabancı Dilde Kitaplar Akademik İslam Aile Çocuk Diğer Hizmet Akıl Oyunları Kurgudışı Psikolojik. Bateş Bayilik Teşkilatı Batı Akademi Yayıncılık Batı Türkeli Yayıncılık Batı Yayınları Bayan Yanı... Alış-Veriş Listeme Ekle. Batı Taklitçiliği ve İslam. Elinizdeki bu kitapta müellifin yaşadıkları ön planda olsa da asıl gayemiz bu risalenin İslam Dünyasına hitap eden muhtevasıdır....