Peygamber Dostları

Osman Oktay

Peygamber Dostları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2006-01-01
YAZAR Osman Oktay
ISBN 9752906921
DOSYA FORMATI 8,63 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Peygamber Efendimizin en yakın arkadaşları, Sahabeler... Onlar, her türlü ahlâksızlığın yaşandığı, bin bir türlü cehaletin yaşandığı bir ortamda Peygamberimizin çektiği çilelere ortak olup İslamiyet'i yayma konusunda O'na yardımcı oldular. Onlardan bazıları bu mücâdele sonunda şehid olurlarken; bazıları Peygamber Efendimiz dünyadan göçtükten sonra da Islamiyet'i yaymak için canla başla çalışmaya devam ettiler. Başta Dört Halife Hz. Ebû Bekir, Hz. Ömer, Hz. Osman ve Hz. Ali olmak üzere Peygamber Efendimizin yakın çevresinde bulunan yaklaşık 20 Sahabe Islâmiyet'in yayılıp yerleşmesinde büyük roller oynadılar. Peygamberlikle görevlendirildiğini öğrendiği gün bu büyük yükün altından nasıl kalkacağını düşünürken kendisine destek olan hanımı Hz. Hatice, Peygamber Efendimizin, "Her ümmetin güvenilir bir kişisi olur. Benim ümmetimin emîni de O'dur" diye övdüğü Ebû Ubeyde, Abdurrahman bin Avf, Sa'd bin Ebî Vakkas, Zübeyir bin Avam, Talha bin Ubeydullah, Saîd bin Zeyd, Bilal-ı Habeşî, Selman-ı Farisî, Mus'ab bin Umeyr, Ebû Zer, islâmiyet'in ilk şehitleri Yâsir ve hanımı Sumeyye, daha sonra şehid olan oğulları Ammar, Halid bin Velid ve Peygamber Efendimizin amcaları Hz. Abbas'la Hz. Hamza...Bu Sahabeler gerçek birer Peygamber Dostu idiler. O'nun tebliğ ettiği yüce dinimizi yaymak için ellerinden geleni fazlasıyla yaptılar. Peygamber Dostları o günden bugüne hiç eksilmedi; sayılan gittikçe arttı. Bizim görevimiz bu sayıyı daha da attırmak ve dünyanın her bir yerini Peygamber Dostları ile doldurmak.Bunun için her şeyden önce çocuklarımızı iyi yetiştirmek zorundayız.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Peygamber Dostları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Peygamber Dostları.

...er Efendimizin Veda Hutbesi. Vehbi Ünal ... Peygamber Dostları Videos, Peygamber Dostları Clips - clipzui.com ... . Rağbet Yayınları. 23:18. PEYGAMBER DOSTLARI-04 - Peygamber Efendimiz. ÇINARALTI 315.853 lượt xem1 năm trước. 4:28. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) Allah Dostları Hakkında Neler Demişlerdir. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) Allah Dostları Hakkında Neler Demişlerdir. FM TV TELEVİZYONU www.fmtelevizyonu.com. Hz. İbrahim Peygamber, Allah'ın Dostu | Peygamberlerin Hayatı. peygamber dostlari - arama sonuçları ... Peygamber Dostları ... . peygamber dostlari - arama sonuçları. 10 20 30 40 50 100. Yeniden eskiye Eskiden yeniye İsme göre artan (A->Z) İsme göre azalan (Z->A) Fiyata göre azalan Fiyata Genç Peygamber ve Genç Dostları. ×. ANASAYFA. Etiket: Peygamber dostları. Bizler, Peygamber Efendimiz'in 1400 sene sonra gelen ümmetiyiz. Bugün artık "sahâbî" olma imkânımız ... Onların her biri Peygamberi görmeden O'na aşık oldular, O'nun sevgisiyle deli divane olup yanıp tutuştular. O'nun sevgisiyle hayatlarını şekillendirenlerin, bu sevda ile yollara düşenlerin... Onların her biri Peygamberi görmeden O'na aşık oldular, O'nun sevgisiyle deli divane olup yanıp tutuştular. "Peygamber Dostları" için yorum yapan ilk kişi siz olun Cevabı iptal et. Peygamber Dostları videosu ve daha binlerce Müzik ile alakalı video Mynet Video'da. Peygamber Dostları. abdurrahmanyasar06. 27 Kasım 2007 2.921 İZLENME. Onların her biri Peygamberi görmeden O'na aşık oldular, O'nun sevgisiyle deli divane olup yanıp tutuştular. O'nun sevgisiyle hayatlarını şekillendirenlerin, bu sevda ile yollara düşenlerin... olay video 13.995 views1 year ago. 23:11. PEYGAMBER DOSTLARI-12 - Hala Sultan. MUSTAFA AKKAN 59 views3 years ago. 23:18. PEYGAMBER DOSTLARI-04 - Peygamber Efendimiz. 4.36 TL. Bizim görevimiz bu sayıyı daha da attırmak ve dünyanın her bir yerini Peygamber Dostları ile doldurmak.Bunun için her şeyden önce çocuklarımızı iyi yetiştirmek zorundayız....