Peygamberlerin Hayatı

Nazife Varlı

Peygamberlerin Hayatı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2006-01-01
YAZAR Nazife Varlı
ISBN 9757449546
DOSYA FORMATI 3,57 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Dünyaya milyarlarca insan gelip geçti. Ancak ne var ki; insan yaratıldığı günden beri hemcinsleriyle, hatta başka yaratıklarla hep kavga etti, çevresini yakıp yıktı. Buna rağmen hâlâ akıllanmadı ve vahşetini arttırarak sürdürüyor.Yüce Allah, insanları sapıklıklardan uzaklaştırıp doğru yola çekmek için zaman zaman elçiler gönderdi. "Peygamber" olarak bildiğimiz bu seçilmiş kişiler çok çileler çektiler, sıkıntılara katlandılar.İnsanlar gerçekten sapıklık içindeydiler. "En korkunç silah insandır" ya da "Eğitilmesi en zor yaratık İnsandır" gibi sözler boş yere söylenmemiştir. Bu bakımdan Peygamberlerin işi gerçekten zordu. Öyle ki, bazı Peygamberlere kendi hanımları ile çocukları bile inanmadı. Buna rağmen onlar yılmadılar; insanlara İyiliği emredip kötülüklerden alıkoymak için olağanüstü çalışmalar yaptılar.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Peygamberlerin Hayatı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Peygamberlerin Hayatı.

...k peygamber, bütün insanların babası ... Hz. Adem'den Hz. Muhammed'e (S.A.V.) Peygamberler Tarihi... ... . Allahü teâlânın emri ile melekler çeşitli... Peygamberlerin Hayatı. PEYGAMBERLERİN HAYATI. ➤ Hz. Adem (a.s.) Muhammedin Hayatı özet. Doğumu - ailesi - çocukluğu - gençliği. Hz.İsa'dan beri yaklaşık 600 yıldan beri peygamber gelmemişti.İnsanlık bir Peygambere,bir rehbere muhtaçtı. İşte Kuran-ı Kerimde İsmi Geçen Peygamberlerin kısaca hayatları. Hz Adem çok uzun yıllar hayat sürd ... Peygamberlerin Hayatları ... . Hz Adem çok uzun yıllar hayat sürdü. Allah kendisine on sahife indirip, emir ve yasaklarını bildirdi. ...kabul buyurmuş ve Adem'i kendi evlâd ve torunlarına Peygamber yapmıştır Kendisine on sayfalık bir kitab vermiştir. sed (engel) yapmış pek büyük başarılar elde etmiştir Her halde Yunanlıların İskender'inden başkasıdır Bunun hayatı bizce. Allah'ın isimlerini zikretmek hayatı kolaylaştırıyor. Çocuğa İsim Koymanın Adabı ve Önemi. İlâhî Kitaplar: Suhuf - Tevrat - Zebur - İncil - Kur'an. 8- Bütün insanların ilk babası ve ilk Peygamberi Adem aleyhisselâm'dır. Zülkarneyn ile yolculukta bulunmuş, hayat kaynağına varıp ab-ı hayattan (...