Hak Yolcusuna Öğütler (Ey Oğul Eyyühe'l-VeledLedünni İlim Risalesi

İmam Gazali

Hak Yolcusuna Öğütler (Ey Oğul Eyyühe'l-VeledLedünni İlim Risalesi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-07-01
YAZAR İmam Gazali
ISBN 6055166991
DOSYA FORMATI 8,69 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Elinizdeki eserde İslâmî ilimler ve İslâm düşüncesi tarihinde bir dönüm noktası olan Gazâlî’nin iki metni bir arada yer alıyor. Risalelerden ilki olan Eyyühe’l-Veled - Hak Yolcusuna Öğütler, Gazâlî’nin talebelerinden birinin sorduğu bazı sorulara cevap olarak kaleme alınmıştır. Soruları soran kişi, yıllar boyunca öğrendiği ilimlerden hangilerinin kendisine ahirette faydalı olacağını merak etmekte ve bununla ilgili meseleleri hocasının küçük bir risalede özlü ve derli-toplu bir biçimde kaleme almasını rica etmektedir. Bu metin ahiret yolunda yürüyen bir mü’mine kılavuzluk etmek üzere gerekli ilkeleri içeren ve yüzyıllar boyunca çok okunmuş olan bir risaledir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hak Yolcusuna Öğütler (Ey Oğul Eyyühe'l-VeledLedünni İlim Risalesi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hak Yolcusuna Öğütler (Ey Oğul Eyyühe'l-VeledLedünni İlim Risalesi.

... Eyyühe'l-Veled - Hak Yolcusuna Öğütler ... Hak Yolcusuna Öğütler Ey Oğul / Eyyühe'l - Veled Ledünni İlim... ... ... Risalelerden ilki olan Eyyühe'l-Veled - Hak Yolcusuna Öğütler, Gazâlî'nin talebelerinden birinin sorduğu bazı sorulara cevap olarak kaleme alınmıştır. Hak Yolcusuna Öğütler - Ey Oğul / Eyyühe'l - Veled Ledünni İlim Risalesi. Liste fiyatı: 15.00 TL. İnsanın insana karşı vazifelerinden, hak ve hukuktan, örf ve âdetlerden bahseden ilimdir. Vahiyden hâsıl olan ilme nebevî ilim, ... Hak Yolcusuna Öğütler - Ey Oğul - Eyyühe'l-Veled: Ledünni İlim... ... . Vahiyden hâsıl olan ilme nebevî ilim, ilhamdan hâsıl olan ilme de ledünnî ilim denir. Ledünnî ilim, Hz. İmam Gazali Hz'den Ey Oğul (Eyyühel Veled) adlı eserinden nasihatler. Hüccet-ül-İslam Eyyuhel Veled Gazali'den Öğütler (Ey Oğul). 22 Ağustos 2016. 0 807 15 dakika okuma süresi. Hak Yolcusuna Öğütler (Ey Oğul Eyyühe'l-Veled Ledünni İlim Risalesi İmamı Gazali. Yazar. A. Cüneyd Köksal. Elinizdeki eserde İslâmî ilimler ve İslâm düşüncesi tarihinde bir dönüm noktası olan Gazâlî'nin iki metni bir arada yer al...