Popüler Kültürün Politik Yüzü

Dr. Yeşim Gökben Özmen

Popüler Kültürün Politik Yüzü
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-10-20
YAZAR Dr. Yeşim Gökben Özmen
ISBN 6059922760
DOSYA FORMATI 12,78 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Toplumsal hayatımızda hemen her alanın kültürel bir temelle bağlantılı hale geldiği düşünülürse, politikanın da birçok bakımdan bu temel üzerinde inşa olduğu görülebilir. Kültürel olanın kendi yönünde, politika olgusunu da başkalaştırdığı veya en azından klasik şekilde algılandığından daha farklı bir konuma yerleştirdiği söylenebilir. Bu kitap, böyle bir saptama doğrultusunda popüler kültürün politik yüzüne ışık tutulduğunda ortaya çıkan meseleleri ele alan sosyolojik bir teorik çerçeve sağlamaktadır. Bu açıdan, kitabın esas amacı; politikanın özellikle popüler kültür unsurlarıyla iç içeliğinin çoğunlukla göz ardı edilmiş olmasının eksik bıraktığı düşünülen hususlara değinmek ve bu hususların gündelik siyasal hayattaki izdüşümlerine dikkat çekmektir. Kitapta dikkat çekilen önemli bir sorun şu olmuştur: Popüler kültürün, politikaya ilgiyi artırırken, neticede politikayı imkânsız kılma olasılığının gerçekleşmesi. Popüler kültürün, tekrara, tıpkılığa, her yerde oluşa dayanan doğasının, bireylerde otomatikleşmiş tepkiler yaratmaya ve onların direnme güçlerini zayıflatmaya sebep olabileceği ve demokrasinin temelini zayıflatıcı bir işlev görebileceği kitabın en önemli iddiasıdır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Popüler Kültürün Politik Yüzü i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Popüler Kültürün Politik Yüzü.

...ltürün, politikaya ilgiyi artırırken, neticede politikayı imkansız ... Popüler Kültürün Politik Yüzü Kitap %19 İndirimle Satın Al - Atlas Kitap ... ... 20.90 TL. Bu kitap, böyle bir saptama doğrultusunda popüler kültürün politik yüzüne ışık tutulduğunda ortaya çıkan meseleleri ele alan sosyolojik bir teorik çerçeve sağlamaktadır. 15.74 TL. Bu kitap, böyle bir saptama doğrultusunda popüler kültürün politik yüzüne ışık tutulduğunda ortaya çıkan meseleleri ele alan sosyolojik bir teorik çerçeve sağlamaktadır. Yeşim Gökben Özmen. Toplumsal hayatımızda hemen her alanın kült ... Popüler Kültürün Politik Yüzü | Mirkitap ... . Yeşim Gökben Özmen. Toplumsal hayatımızda hemen her alanın kültürel bir temelle bağlantılı hale geldiği düşünülürse, politikanın da birçok bakımdan bu temel üzerinde inşa olduğu görülebilir. Popüler Kültürün Politik Yüzü - Yeşim Gökben Özmen. Bu kitap, böyle bir saptama doğrultusunda popüler kültürün politik yüzüne ışık tutulduğunda ortaya çıkan meseleleri ele alan sosyolojik bir......