İnşaat Mühendisleri İçin Mühendislik Ekonomisi

Doç. Dr. Önder Halis Bettemir

İnşaat Mühendisleri İçin Mühendislik Ekonomisi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-01-01
YAZAR Doç. Dr. Önder Halis Bettemir
ISBN 9758573295
DOSYA FORMATI 7,38 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu eser, Türkiye’de büyük ölçüde ihmal edilen yapım yönetimi ana bilim dalı çalışma kapsamında bulunan “mühendislik ekonomisi” üzerindeki Türkçe kaynak eksikliğini gidermek amacıyla hazırlanmıştır.Kitapta mühendislik ekonomisinin amaçları ve sunduğu faydalar açıklanarak bu alanda farkındalık oluşturulması hedeflenmiştir. Mühendislik eğitiminin ağırlıklı olarak mevcut şartname ve yönetmeliklerin yerine getirilmesi odaklı olması öğrencilerin yaratıcı düşünme yeteneği ve problemleri farklı yöntemlerle çözebilme becerilerinin gelişmesini engellemektedir. Çözümlü örneklerin birçoğunda farklı çözüm seçenekleri karşılaştırılarak bir mühendislik probleminin çözümünün değişik yollardan olabileceğine mühendis adaylarının farkına varması amaçlanmıştır. Senaryoya dayalı problemler oluşturularak öğrencilerin meslek hayatlarında karşılarına çıkabilecek problemler karşısında hazırlıklı olmalarına katkı sağlanması hedeflenmiştir.Eserde, paranın zaman değeri ve alım gücü kavramları bir inşaat mühendisinin anlayabileceği ve meslek hayatında kullanabileceği düzeyde anlatılmış; ayrıca bir inşaat mühendisliği probleminin çözümü ile ilgili farklı alternatiflerin hangisinin ekonomik açıdan daha avantajlı olduğunu belirlemeye yönelik ekonomik analiz yöntemleri sunulmuştur.İnşaat mühendislerine ve firmalarına katkı sağlaması, rekabet gücünü arttırıp yurt dışındaki yeni pazarlarda iş alımlarına yardımcı olması dileğiyle hazırlanan kitabın ufuk açıcı olmasını temenni ediyoruz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İnşaat Mühendisleri İçin Mühendislik Ekonomisi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İnşaat Mühendisleri İçin Mühendislik Ekonomisi.

...işkidedir. Yatırım projelerinin fizibilite çalışmalarında inşaat mühendisleri etkin biçimde görev alırlar ... İnşaat Mühendisleri İçin Mühendislik Ekonomisi - Ürün Arama Motoru ... . Kolektif. Bu eser, Türkiye'de büyük ölçüde ihmal edilen yapım yönetimi ana bilim dalı çalışma kapsamında bulunan *mühendislik ekonomisi* üzerindeki Türkçe kaynak eksikliğini gidermek... ...kitabı okuyanlar ve İnşaat Mühendisleri İçin Mühendislik Ekonomisi kitabına benzeyen kitaplar. "mühendislik ekonomisi" üzerindeki Türkçe kaynak eksikliğini gidermek amacıyla hazırlanmıştır. Belirtilen ... Mühendislik Ekonomisi Ders Notu | Mühendis Forumu ... . "mühendislik ekonomisi" üzerindeki Türkçe kaynak eksikliğini gidermek amacıyla hazırlanmıştır. Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü s...