Tuhfetül-İhvan ve Hediyyetü’s-SıbyanArapça-Farsça-Türkçe Manzum Sözlük

Dr. Kamil Ali Gıynaş

Tuhfetül-İhvan ve Hediyyetü’s-SıbyanArapça-Farsça-Türkçe Manzum Sözlük
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-10-22
YAZAR Dr. Kamil Ali Gıynaş
ISBN 6059786430
DOSYA FORMATI 10,55 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Dil öğreniminde kelime öğrenmenin önemi yadsınamaz bir gerçektir. Bir dilin gramer kuralları ne kadar iyi bilinirse bilinsin, kelime hazinesi geniş olmadan o dil yeterince öğrenilmiş sayılmaz. Bu nedenle sözlükler bir dilin öğrenilmesi için elzem kaynaklardır.Manzum sözlükler, özellikle öğrencilerin Arapça ve Farsça kelimeleri daha kolay öğrenmelerini ve akılda kalıcılığını sağlamak amacıyla kaleme alınmış eserlerdir. Bu eserlerin kimisi sadece Türkçe-Arapça, kimisi Türkçe-Farsça iken, kimileri de Arapça-Farsça-Türkçe yazılmıştır. Üç dille yazılan bu eserlerden birisi de1160/1747’de Mustafâ İlmî b. İbrâhîm tarafından yazılan Tuhfetü’l-İhvân ve Hediyyetü’s-Sıbyân adlı eserdir.Çalışmamız üç bölümden oluşmaktadır. Giriş bölümünde manzum sözlükler hakkında genel bilgilerden sonra Arapça-Farsça-Türkçe kaleme alınmış manzum sözlükler hakkında bilgiler verilmiştir. İnceleme kısmında önce Mustafâ İlmî b. İbrâhîm’in hakkında bilgiler verilmiş, sonrasında sözlüğün şekil özelliklerineve metnine yer verilmiştir. Son olarak sözlükte geçtiği şekilleriyle Arapça-Farsça-Türkçe dizin hazırlanmıştır. Kitabın sonunda ise sözlüğün Milli Kütüphane nüshasının tıpkı basımına yer verilmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tuhfetül-İhvan ve Hediyyetü’s-SıbyanArapça-Farsça-Türkçe Manzum Sözlük i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tuhfetül-İhvan ve Hediyyetü’s-SıbyanArapça-Farsça-Türkçe Manzum Sözlük.

.../ delta yay Hazırlık DELTA KÜLTÜR YAYINEVİ ... Tuhfetü'l-İhvan ve Hediyyetü's-Sıbyan; Arapça - Farsça - Türkçe... ... . Farsça Öğrenim Seti 5 (Seviye İleri) Büyük İsimler Ahmed Sadıkı-i Erdestanı Say Yayınları. Tuhfetü'l-İhvan ve Hediyyetü's-Sıbyan. Bu eserlerin kimisi sadece Türkçe-Arapça, kimisi Türkçe-Farsça iken, kimileri de Arapça-Farsça-Türkçe yazılmıştır. ...ve Hediyyetü's-Sıbyan; Arapça - Farsça - Türkçe Manzum Sözlük. iken, kimileri de Arapça-Farsça-Türkçe yazılmıştır. Tuhfetü'l-İhvân ve Hediyyetü's-Sıbyân a ... Arapa-farsa-trke manzum br szlk: tuhfetl... ... . Tuhfetü'l-İhvân ve Hediyyetü's-Sıbyân adlı eserdir. Tuhfetü'l-İhvan ve Hediyyetü's-Sıbyan. Bu eserlerin kimisi sadece Türkçe-Arapça, kimisi Türkçe-Farsça iken, kimileri de Arapça-Farsça-Türkçe yazılmıştır. Tuhfetü'l-İhvan ve Hediyyetü's-Sıbyan Arapça - Farsça - Türkçe Manzum Sözlük Akademik Kitaplar Son olarak sözlükte geçtiği şekilleriyle Arapça-Farsça-Türkçe dizin hazırlanmıştır. ...İlmî b. İbrâhîm tarafından yazılan Tuhfetü'l-İhvân ve Hediyyetü's-Sıbyân adlı eserdir. Arapça-Farsça-Türkçe kaleme alınmış manzum sözlükler hakkında bilgiler verilmiştir. ...Ve Hediyyetü's-Sıbyan; Arapça - Farsça - Türkçe Manzum Sözlük. Mustafâ İlmî b. İbrâhîm tarafından yazılan Tuhfetü'l-İhvân ve Hediyyetü's-Sıbyân adlı eserdir. Tuhfetü'l-İhvan ve Hediyyetü's-Sıbyan Arapça - Farsça - Türkçe Manzum Sözlük Akademik Kitaplar Son olarak sözlükte geçtiği şekilleriyle Arapça-Farsça-Türkçe dizin hazırlanmıştır. Tuhfetü`l-İhvan ve Hediyyetü's-Sıbyan Arapça - Farsça - Türkçe Manzum Sözlük. Son olarak sözlükte geçtiği şekilleriyle Arapça-Farsça-Türkçe dizin hazırlanmıştır. ...ve Hediyyetü's-Sıbyan; Arapça - Farsça - Türkçe Manzum Sözlük. iken, kimileri de Arapça-Farsça-Türkçe yazılmıştır. Tuhfetü'l-İhvân ve Hediyyetü's-Sıbyân adlı eserdir. ...ve Hediyyetü's-Sıbyan; Arapça - Farsça - Türkçe Manzum Sözlük. iken, kimileri de Arapça-Farsça-Türkçe yazılmıştır. Tuhfetü'l-İhvân ve Hediyyetü's-Sıbyân adlı eserdir. Tuhfetü'l-İhvan ve Hediyyetü's-Sıby...