Rüzgarlı Tepeler

Ömer Yerlikaya

Rüzgarlı Tepeler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-10-23
YAZAR Ömer Yerlikaya
ISBN 6057979599
DOSYA FORMATI 3,27 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Rüzgârlı Tepeler’in insanın içini hoplatan, kıpır kıpır eden destansı bir havası vardır. Kurgusu, kullanılan dil, akıcılık, karakterlerin canlılığı, bir şiir tadında sürüp giden tasvirleri insanı ve doğayı bir araya getirmekten öte bir şölen gibi çıkar okuyucunun karşısına. Her yeni bölümü ile sevimli, küçük öykücükler gibi olsa da total akışı ile lirizmin sınırlarını zorlayan engin bir çizgiye sahiptir. Uzun soluklu bir yaşanmışlığın gerçek yüzü anlatılır Rüzgârlı Tepeler’de. Aynı sıraları paylaşmış, birlikte okumuş Orhan’ın, Bahar’ın, Mehmet Ali’nin, İrfan’ın ve diğerlerinin okuyucuda derin izler bırakan hikâyesi baş döndürücüdür. Rüzgârlı Tepeler, gücünü dağlardan alan ırmak gibidir. Bir gençlik iksiri gibi yol olur, gönüllere akar; bazen dağların en tepelerinde dağ rüzgârları ile eser vadiye. Bazen Çoruh’un üzerinde uğultularla esen ılık bir şarkı gibidir. Bir sevda olur, yüreklere su serper… İlk baskısı 2005 yılında çıktığında kitap beklenenden de büyük ilgi görmüştü. Yeni düzenlemesi ile ikinci baskısında Ömer Yerlikaya okuyucusunu âdeta sarsıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Rüzgarlı Tepeler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Rüzgarlı Tepeler.

...ışlığın gerçek yüzü anlatılır Rüzgârlı Tepeler'de ... Rüzgarlı Tepeler - Ömer Yerlikaya - Cinius Yayınları ... . Ömer Yerlikaya. Rüzgarlı Tepeler'in insanın içini hoplatan, kıpır kıpır eden destansı bir havası vardır. Kurgusu, kullanılan dil, akıcılık, karakterlerin canlılığı... Her yeni bölümü ile sevimli, küçük öykücükler gibi olsa da total akışı ile lirizmin sınırlarını zorlayan engin bir çizgiye sahiptir. Uzun soluklu bir yaşanmışlığın gerçek yüzü anlatılır Rüzgarlı Tepeler'de. Her yeni bölümü ile sevimli, küçük öykücükler gibi ... Rüzgarlı Tepeler PDF Kitap İndir - Epub Ebook Oku ... . Her yeni bölümü ile sevimli, küçük öykücükler gibi olsa da total akışı ile lirizmin sınırlarını zorlayan engin bir çizgiye sahiptir. Uzun soluklu bir yaşanmışlığın gerçek yüzü anlatılır Rüzgarlı Tepeler'de. Her yeni bölümü ile sevimli, küçük öykücükler gibi olsa da total akışı ile lirizmin sınırlarını zorlayan engin bir çizgiye sahiptir. Uzun soluklu bir yaşanmışlığın gerçek yüzü anlatılır Rüzgarlı Tepeler'de. Stok Kodu:512632. Rüzgarlı Tepeler'in insanın içini hoplatan, kıpır kıpır eden destansı bir havası vardır. Uzun soluklu bir yaşanmışlığın gerçek yüzü anlatılır Rüzgarlı Tepeler'de....