Kovulmuşların Evi

Ali Ayçil

Kovulmuşların Evi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-10-25
YAZAR Ali Ayçil
ISBN 9759959197
DOSYA FORMATI 5,44 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bazen, tam gün ortasında bir şaşkınlık basıyor beni, bunu anlata­mam! Mesela, şehrin ayarını bozuyor cami bahçesinden sokağa sarkan güller; tesadüfen talandan kurtulmuş iki arkadaş gibi, bakışıp duruyoruz birbirimize. Sanki dünyaya gelmeden çok önce, hiç hatırlamadığım bir yerde, hafızamın kuytuluğuna atılmış bir düğüm çözülüyor bakıştıkça. Gök, benim o büyük şemsiyem gök, bakışlarımdaki hayret yüzünden uzayıp genişliyor; kendimi bir yabancı gibi hissediyorum onun altında. “Belki de ben burada,” diye geçiriyorum içimden; “belki de ben burada, ilk insanın yere bırakıldığı an unutulmasın diye, onun hayretini beklemekle görev­lendirilmiş bir nöbetçiyim.” Yeşermiş ekinlerden, yıkılıp kurulan kentlerden ve kopmuş onca takvim yaprağından sonra bile, hâlâ şaşırabilir insan.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kovulmuşların Evi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kovulmuşların Evi.

...em Türk Edebiyatı'nın takdir toplayan genç ismi Ali Ayçil'den yeni bir kitap Kovulmuşların Evi ... Kovulmuşların Evi , Ali Ayçil - Fiyatı & Satın Al | İdefix ... ... "Koltuğuma yaslanırken 'şimdi ben bu otobüste yirmi bir numaralı kendimin... Kovulmuşların Evi en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla online sipariş verin, Kovulmuşların Evi ayağınıza gelsin! İade Koşulları. Tüm Satıcılar. Kovulmuşların Evi. Künye: Kovulmuşların Evi, Ali Ayçil, Timaş Yayınları, 2016, İstanbul. ***. Şu hiçbir yere kaydedilmemiş günlüğün yaprakları aralandıkça, bir kez daha, kurumuş ... Kovulmuşların Evi - EdebiFikir ... . ***. Şu hiçbir yere kaydedilmemiş günlüğün yaprakları aralandıkça, bir kez daha, kurumuş bir çiçek gibi uyandığım... 13.60 TL. Bazen, tam gün ortasında bir şaşkınlık basıyor beni, bunu anlatamam! Mesela, şehrin ayarını bozuyor cami bahçesinden sokağa sarkan güller; tesadüfen talandan kurtulmuş iki arkadaş gibi... Ali Ayçil'in Kovulmuşların Evi kitabından alıntılar: İyi biliyorum ki, bu, yalnızca kendime yoğunlaştığım bir yolculuk olmayacak. Yol boyunca, aradığı sorunun cevabını bulamamış başka başka insanlar da... Gece Modu İstatistik Giriş Kayıt. kovulmuşların evi kovulmuşların evi - Dünya Sözlük. başlığa ait ilk tanım efsûs tarafından 2009-06-16 20:43:00 tarihinde girilmiştir. kovulmuşların evi. ……… Hatırlananla, hatırlayacak olan arasında bir boşluk. O boşluğu yalnızca kadınlar doldururlar, biz kendi hayatımız zannederiz… #ali ayçil #kovulmuşların evi. Kuşkusuz beni bitkin düşüren bir yolculuk olacak bu; aralarında hiçbir insicam bulunmayan bir sürü hatıradan sonra yeniden dünyaya, o kovulmuşların evine geri döndüğümde, bir kez daha... Kovulmuşların Evi AÇIKLAMASI. Son dönem...