Mekandan Taşan EdebiyatYeni Türk Edebiyatında Edebiyat Mahfilleri

Turgay Anar

Mekandan Taşan EdebiyatYeni Türk Edebiyatında Edebiyat Mahfilleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-08-08
YAZAR Turgay Anar
ISBN 6055257125
DOSYA FORMATI 9,81 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Sözlükler mahfil kelimesini, "konuşup görüşmek için bir araya gelinen yer, toplantı yeri; toplanmış heyet, meclis; oturulacak yer, görüşülecek yer" şeklinde açıklar. Edebiyat mahfilleri de birden fazla, edebiyatçının bir mekânda buluşup sanat-edebiyat ile ilgili -çok çeşitli konularda konuşma ve sohbetler yapması, edebiyat ve sanatla ilişkilendirilebilecek konu, kavram, eser, şekil, tür vb. üzerinde bu "türden” "toplantı, yerlerinde" -bir araya gelerek görüş ve fikir alışverişinde bulunmasıyla ortaya çıkar.Hafıza, "hatırlanması imkânsız- olan şeylerin heybetli ve baş döndürücü stoğudur." Edebiyat mahfilleri de edebiyatçıların diğer 'edebiyatçılar ve edebiyat" meraklılarıyla iletişime geçtiği, bazen çeşitli konu, eser, tür vb. üzerinde mutabakata vardığı, bazen de tartışılan konulara önemli şerhler koydukları bir "edebî hafızanın merkezi"dir. Mahfillerdeki hemen her türlü konuşma, sohbet, eleştiri, tenkit, sanat ve edebiyat için hayati öneme sahiptir. Bu tür faaliyetlerle çok sık karşılaşmamızın-mümkün olduğu, sanat ve edebiyat tartışma, tenkit veya " tekliflerin yapılabildiği, bu tür etkinlikler sayesinde toplantı yeri ve odağının.sürekli canlı kalabildiği bir yer ve aynı zamanda yaşayan edebiyatın, kültürün, sanatın “atardamarı”dır.Mekândan Taşan Edebiyat'ta 19. yüzyılın ikinci yarısından" günümüze kadar olan zaman aralığında İstanbul'daki edebiyat, mahfilleri ortaya, çıkarılmış ve buradaki edebî faaliyetler çeşitli açılardan incelenmiştir. İstanbul'un sanat ve" edebiyatın merkezindeki yerini belgeleriyle ve İlmî bir titizlikle ortaya çıkaran bu eser, "edebî hafızanın mayalandığı" yerleri göstermesi bakımından da zevkli okumalar sunmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Mekandan Taşan EdebiyatYeni Türk Edebiyatında Edebiyat Mahfilleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Mekandan Taşan EdebiyatYeni Türk Edebiyatında Edebiyat Mahfilleri.

...nkit, sanat ve edebiyat için hayati öneme sahiptir ... Mekandan Taşan Edebiyat Yeni Türk Edebiyatında Edebiyat... ... . Mekândan Taşan Edebiyat'ta 19. yüzyılın ikinci yarısından günümüze kadar olan zaman aralığında İstanbul'daki edebiyat, mahfilleri ortaya, çıkarılmış ve buradaki edebî Türk Halk Bilmeceleri. 19 19. Mekândan Taşan Edebiyat'ta 19. yüzyılın ikinci yarısından günümüze kadar olan zaman aralığında İstanbul'daki edebiyat, mahfilleri ortaya, çıkarılmış ve buradaki edebî faaliyetler çeşitli açılardan... Mekândan Taşan Edebiyat'ta 19. yüzyılın iki ... Mekândan Taşan Edebiyat; Yeni Türk Edebiyatında Edebiyat... ... ... Mekândan Taşan Edebiyat'ta 19. yüzyılın ikinci yarısından günümüze kadar olan zaman aralığında İstanbul'daki edebiyat, mahfilleri ortaya, çıkarılmış ve buradaki edebî faaliyetler çeşitli açılardan... Mahfillerdeki hemen her türlü konuşma, sohbet, eleştiri, tenkit, sanat ve edebiyat için hayati öneme sahiptir. Mekândan Taşan Edebiyat'ta 19. yüzyılın ikinci yarısından" günümüze kadar olan zaman... Mekândan Taşan Edebiyat'ta 19. yüzyılın ikinci yarısından günümüze kadar olan zaman aralığında İstanbul'daki edebiyat, mahfilleri ortaya, çıkarılmış ve buradaki edebî faaliyetler çeşitli açılardan... İlgili Etiketler. kitap al kitap kitaplık ucuz kitap al e kitap yeni çıkan kitaplar. Mekândan taşan edebıyat yenı türk edebıyatında edebıyat mahfıllerı - Turgay Anar. Hakkımızda. İletişim. Yeni Üyelik. Üye giriş. Mekândan Taşan Edebiyat'ta 19. yüzyılın ikinci yarısından" günümüze kadar olan zaman aralığında İstanbul'daki edebiyat, mahfilleri ortaya... ...öğretim üyesi olarak görev yapan Turgay Anar'ın "Yeni Türk Edebiyatında Edebiyat Mahfilleri" başlıklı doktora çalışması, Kapı Yayınları tarafından "Mekândan Taşan Edebiyat" adıyla yayımlandı. Mekândan Taşan Edebiyat'ta 19. yüzyılın ikinci yarısından" günümüze kadar olan zaman aralığında İstanbul'daki edebiyat, mahfilleri ortaya, çıkarılmış ve buradaki edebî faaliyetler çeşitli açılardan... Mekândan Taşan Edebiyat'ta 19. yüzyılın ikinci yarısından" günümüze kadar olan zaman aralığında İstanbul'daki edebiyat, mahfilleri ortaya, çıkarılmış ve buradaki edebî faaliyetler çeşitli açılardan... Ana Sayfa. Edebiyat. Edebiyat Yazıları....