Mutluluğun Kazanılması

Ragıb El-Isfahani

Mutluluğun Kazanılması
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-10-31
YAZAR Ragıb El-Isfahani
ISBN 6059778817
DOSYA FORMATI 10,88 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

"Az sözle çok manaya işaret edecek şekilde yazılmış bir kitap gibi insan da, bu âlem kitabının özlü bir ifadesidir." İnsan, yaratılmışların en yücesi olması nedeniyle bütün mevcudatın özelliklerini belirli yanlarıyla içinde barındırır. Bu sebeple de, ehl-i irfan tarafından "küçük kâinat" olarak nitelendirilir. Peki, insana bahşedilmiş olan bu vasfın hakkı, günümüzün maddeye indirgenmiş dünyasında nasıl verilebilir?İslam dünyasının en büyük âlimlerinden mutasavvıf ve müfessir Râgıb el-İsfahanî Mutluluğun Kazanılması'nda, açık ve samimi diliyle; ayetler, hadis-i şerifler ve büyük zatlardan nasihatler eşliğinde "insan"ı yalnızca etten kemikten cismanî yönüyle değil, manevî yönüyle ele alıyor. Mutluluğun Kazanılması, kendine ve çevresine faydalı olabilmesi için bir buğday tanesi gibi öğütülüp pişmesi gereken insanın dünyadaki bu olgunlaşma sürecinde tâbi olacağı evreleri, bu dönemler sonucunda ulaşacağı mutluluğu ve yaratılış gayesine uygun bir yaşamla ulaşacağı ahiret mutluluğunu açıklarken bir kendini bulma ve bilme kitabı niteliğini taşıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Mutluluğun Kazanılması i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Mutluluğun Kazanılması.

...nmalarına aracı olan insani şeyleri, yani teorik erdem, fikrî erdem ... Mutluluğun Kazanılması - Farabi | Türk Kitabevi ... ... Farabi adlı yazara ait Mutluluğun Kazanılması kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve %26 indirimli Sözcü Kitabevi'nden satın alabilirsiniz. Mutluluğun Kazanılması Tahsilu's-Sa'ada. Mutluluğun Kazanılması. Mutluluk, iradeli ve/veya bilinçli bir canlının temel ihtiyaçları karşılandığı Binaenaleyh mutluluk için ön şart bireysel temel ihtiyaçların karşılanması olmalıdır. Yazar: Ragıp el-Isfahani. Türs: Din, Tasavvuf. Yayımcı: Sufi Kita ... Mutluluğun Kazanılması %15 İndirimli Farabi ... . Yazar: Ragıp el-Isfahani. Türs: Din, Tasavvuf. Yayımcı: Sufi Kitap Yayınları. Sayfa Sayısı: 200. Az sözle çok manaya işaret edecek şekilde yazılmış bir kitap gibi insan da, bu âlem kitabının özlü bir ifadesidir. 16.50 TL. Mutluluğun Kazanılması - Ragıb el-İsfahani Sufi kitaptan çıkan Mustafa Solmaz tarafından tercüme edilen ve Ragıb el-İsfahani tarafından yazılan Mutluluğun Kazanılması adlı bu eserin... Siyaset felsefesi alanındaki en olgun eseri kabul edilen Mutluluğun Kazanılması öncelikle insanların her iki dünyada mutluluğu kazanmalarına aracı olan insani şeyleri, yani teorik erdem, fikrî erdem... Detaylı Bilgi ve Tanıtım. MUTLULUĞUN KAZANILMASI için şu an mevcudu olmayanlar. MUTLULUĞUN KAZANILMASI. İlgili Ürünler. %5 Stoktan Teslim 16.11.1999 Ön sipariş....