Zamanın Döngüsünde Dersim

Turabi Saltık

Zamanın Döngüsünde Dersim
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-07-01
YAZAR Turabi Saltık
ISBN 6055293048
DOSYA FORMATI 10,65 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Turabi Saltık elinizdeki bu çalışmada, Dersim bölgesini eskiçağ döneminden yakın döneme kadar incelenmektedir. Bir tarih anlatısı içinde Dersim’de yaşayan ve hüküm süren halkları, bu halkların bıraktığı kültür mirasını, dilini, inancını, toplumsal yaşamını sağlayan gelenek ve göreneklerini, ekonomisini, ticaretini anlatmaktadır. Yazar, kitabında yer verdiği düşüncelerini güçlendirmek için yakın dönem tanıklıklarına da yer vermektedir. Bu çalışmayı okuyunca Dersim’in neden “sorun” olarak görüldüğünü anlıyoruz.Turabi Saltık, bu çalışması ile yok edilmeye ve unutturulma çabalarına karşı, sazıyla sözüyle kuşaktan kuşağa aktarılarak bugüne gelen Dersim’in inancı, dili, kültürü, gelenek ve görenekleri ile tarihini yazılı hale getirmiştir. Bu anlatımlar Dersim’in kültürel mirasının sadece bir bölümüdür.”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Zamanın Döngüsünde Dersim i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Zamanın Döngüsünde Dersim.

...rini güçlendirmek için yakın dönem tanıklıklarına dayer vermektedir ... Zamanın Döngüsünde Dersim Pdf İndir ... . Bu çalışmayı okuyunca Dersim'in neden "sorun" olarakgörüldüğünü anlıyoruz. Zamanın Döngüsünde Dersim. Bu Üründen Toplam: 0 Ad. "Turabi Saltık, elinizde ki bu çalışmada Dersim bölgesini eskiçağ döneminden yakın döneme kadar incelemektedir. Turabi Saltık bu çalışmada, Dersim bölgesini eskiçağ döneminden yakın döneme kadar incelenmektedir. Bir tarih anlatısı içinde Dersim'de yaşayan ve hüküm s.. Yazar kita ... Zamanın Döngüsünde Dersim | Kitapsepeti - Online Kitap Alışveriş... ... . Bir tarih anlatısı içinde Dersim'de yaşayan ve hüküm s.. Yazar kitabında yer verdiği düşüncelerini güçlendirmek için yakın dönem tanıklıklarına da yer vermektedir. Bu çalışmayı okuyunca Dersim'in neden "sorun" olarak görüldüğünü anlıyoruz. Zamanın Döngüsünde Dersim Kitabının özetini inceleyebilir ve Tamamını PDF olarak indirebilirsiniz.Zamanın Döngüsünde Dersim Pdf İndir. Zamanın Döngüsünde Dersim. 5,0 (0 Yorum). Marka Fam Yayınları. Bu çalışmayı okuyunca Dersim'in neden "sorun" olarak görüldüğünü anlıyoruz....