Cevap Bekleyen Sorular

Metin Sevil

Cevap Bekleyen Sorular
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-10-22
YAZAR Metin Sevil
ISBN 6057993335
DOSYA FORMATI 9,49 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“İslam’da din adamı yoktur, herkes dininin adamıdır!” demişti eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez hoca. Sanki herkes kendine verilen vahiy (Kuran) ve akıl ile sorgulanmayacak hesap gününde! Sanki sadece belli bir zümreye gönderildi bu din ve sadece onlar hesap verecek! Vahyin muhatabı her akıl sahibinin de düşünme, değerlendirme ve sorma yetki ve sorumluluğu olduğunu düşünerek çıktık bu yola. Adımızın başında uzun akademik unvanlar olmasa da yazmaya, görüş beyan etmeye karar verdik.Asırlardan beri yapılageliyor olsa da akıl almaz hızla gelişen iletişim imkanları, internet ve sosyal medyanın yaygınlaşması neticesinde herkesin şahitliği ve kısmen müdahilliği içinde gelişiyor artık dini tartışmalar. Böylesi kutuplaşmamız ve orta yolu bulamamamızın temel nedenlerinden bir tanesi de, tartışmalara ortada durup bakmayı pek sevmeyişimiz bence. Çok şey yazıldı bu konularda ama hemen her yazan muhakkak bir cenahın savunucusu olduğundan, diğerinin tezini düşünmeye değer görmeyişinden ve hesabını baştan kesmesinden pek mesafe kat edemedik maalesef.Biz bu çalışmamızda biraz olsun ortadan bakmaya çalışarak irdelemeye çalıştık tezleri. Bir nebze olsun alışılmış tarzların dışına çıkmış olmak umarız ki az da olsa katkı sağlar aklın yolunda buluşma çabalarına. Amacımız hikmet sahibi, ilim erbabından ve tüm Müslümanlardan sorularımıza cevap, görüş, değerlendirme alabilmektir.İki bölümden oluşan kitabımızın birinci bölümünde, “Dinde hüküm kaynağı nedir” ana sorusu merkezinde oluşan ayrılıklar, metodoloji sorununun önümüze getirdiği tartışmalar ve hatta ümmetin başına açtığı büyük sorunları irdeleyeceğiz.İkinci bölümde ise “dinde hüküm kaynağı nedir” meselesini aşmış olsak, yani rivayet kültürünü tamamen bırakıp sadece Kuran’a yönelsek bile tartışmalardan, ayrışmalardan nasıl kurtulamadığımızın resmini çizmeye çalışacak ve çözüm yolları arayacağız.Gayret bizden başarı Allah’tan.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Cevap Bekleyen Sorular i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Cevap Bekleyen Sorular.

...ular sordu. Cevap bekleyen sorular yazısı ve tüm Kemal Öztürk yazıları Yenisafak ... Cevap Bekleyen Sorular Videos, Cevap Bekleyen Sorular... ... .com Yazarlar Köşesinde! Kemal Öztürk : Cevap bekleyen sorular. Haber Merkezi 18 Ocak 2018, Perşembe Yeni Şafak. Cevap bekleyen sorular. 1- Çevik Kuvvet Polisi Mevlüt Mert Altıntaş, Büyükelçi Karlov'un programa, iki saat önce kesinleşen, katılacağı bilgisini/istihbaratını nasıl aldı? Müteakip yazılarımda da bu sorulara birlikte cevaplar bulmaya çalışacağız. CEVAP BEKLEYEN SORULAR : δ Bu insanlar buraya nereden geldiler veya geldiler mi, yok ... Karanlık Suikastta Cevap Bekleyen Sorular - Tr724 - Medium ... . CEVAP BEKLEYEN SORULAR : δ Bu insanlar buraya nereden geldiler veya geldiler mi, yoksa binlerce yıldır burada... Cevap Bekleyen Sorular. 0. oy. 0. cevap. Dizel motorlarda turbo ne işe yarar? Sormak istediğim soru şu sürücü kursları belirli sayıda direksiyon dersi vermek zorundaymış. Bakan Koca: Yeni vaka sayısında beklenen düzeyde bir azalma var. Risale-i Nur Külliyatı. Yeni Asya Vakfı. Sorularla Said Nursi. Fıkıh Köşesi. Evcil hayvanlar ile ilgili, henüz cevaplanmamış soruları görüntüleyin ve hemen cevap verin. Cüce vatoz balıklarının üretimi nasıl yapılır gibi veya şu nasıl olmalıdır gibi aklınızda bir sürü sorular olabilir. Marmaris'te şüphe uyandıran sıradışı olaylar ve cevap bekleyen sorular (2). VideonTR 1.025.781 lượt xem2 năm trước. 5:03. Güllerin Savaşı 38.Bölüm - Cevap bekleyen sorular! Cevap bekleyen sorular Bu yazı, sadece sorulardan oluşur. Redhack - Cevap bekleyen sorular, ve bilmediğiniz bazı gerçekler... 29.05.2013 Redhack : Biz Dine Karsı Degiliz.. See more of Cevapsiz Sorular cevap bekleyen sorular on Facebook. PagesOtherBrandWebsiteNews and media websiteCevapsiz Sorular cevap bekleyen sorular. Cevap bekleyen sorular. Mustafa Nevruz SINACI. Gazetelere göre: "CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sordu, Başb...