Rind ile Zahid - Sıhhat ile Maraz

Fuzuli

Rind ile Zahid - Sıhhat ile Maraz
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-03-30
YAZAR Fuzuli
ISBN 6052071427
DOSYA FORMATI 3,48 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu kitap medeniyetimizin içli ve samimi sesi Fuzûlî’nin iki eserini bir araya getiriyor. Rind ile Zâhid ve Sıhhat ile Maraz.Rind ile Zâhid, insanoğlunun en kadim ve asli yönelişlerinden biri olan hakikate ve anlamlar dünyasının sırlarına yapılan bir keşif yolculuğu. Basmakalıp düşüncelerin ve görünüşlerin ötesindeki anlamlar evreni, şekilden manaya doğru yapılan seferler, zihnin bitmek tükenmek bilmeyen sorularına karşılık, gönlün kanmayan susuzluğu Zâhid isimli baba ile, Rind isimli oğlunun diyaloglarında dile geliyor. Korku çukurundan çıkıp ümit vadisine yapılan yolculuklar, doğru kılığına girmiş yanlış, ceza elbisesini giymiş masumiyet bu sorgulamalara eşlik ederek varoluşun yüzeyinden derinliklerine doğru hikmetin arandığı bir manevi ve fikri oluşuma dönüşüyor. Eserde hakikat ile yanılsama, görünüş ile gerçek, şekil ile öz, gösteriş ile samimiyet sürekli çatışırlar. Sonunda denizin dibindeki taş ile inci tanesi bir ve aynı olacaktır. Kuru bilgiye itiraz eden Rind’in arayışları, hem kendisini hem de hakikat algısı şekil üzerine kurulu Zâhid’i değiştirecektir.Sıhhat ile Maraz, günümüz tıp ilminin verileriyle de uygunluk gösteren öncü bir eser. Eserin kahramanları herkesin bildiği fakat tanımadığı, ruhumuza ve bedenimize hakim unsurlar: güzellik, aşk, ruh, kan, safra, balgam, sevda, mizaç, sıhhat, dimağ, maraz ve perhiz. Fuzûlî, insan ruhunu ve bedenini savaş alanına çeviren bu unsurların mücadelelerini, insanın varlığını kötülüklerden koruyabilmesi, olgunluğa erişebilmesi, ruhun iyi hasletlerle donanarak beden mülkünü sıhhatle idare edebilmesi için neler yapması gerektiğini sembolik bir yöntemle ve bilgece anlatıyor.Samimiyet, coşkunluk, sadelik, duyarlılık ve ifade kudretinin bir araya geldiği bu iki eser, ömrünü kültürümüze adamış Prof. Dr. Hüseyin Ayan’ın çevirisiyle yeniden vücud buluyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Rind ile Zahid - Sıhhat ile Maraz i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Rind ile Zahid - Sıhhat ile Maraz.

...le Zâhid, Zâhid isimli baba ile, Rind isimli oğlunun diyaloglarından meydana geliyor ... İndir Rind İle Zahid - Sıhhat İle Maraz-Fuzuli DjVu - DjVu Books ... . Rind ile Zâhid ve Sıhhat ile Maraz. Rind ile Zâhid, insanoğlunun en kadim ve asli yönelişlerinden biri olan hakikate ve anlamlar dünyasının sırlarına yapılan bir keşif yolculuğu. Fuzulî Sıhhat u Maraz kitap Özgün dili Farsça olan Sıhhat u Maraz kitabı, "Sefernamey-i Ruh" ve "Husn ve Aşk" isimleriyle de tanınmıştır. Dr. Hüseyin Ayan'ın çevirisiyle yeniden vücud buluyor. Rind İle Zahid - Sıhhat ... Rind İle Zahid Sıhhat İle Maraz Fuzuli ... . Dr. Hüseyin Ayan'ın çevirisiyle yeniden vücud buluyor. Rind İle Zahid - Sıhhat İle Maraz-Fuzuli web sitemizde ücretsiz olarak okunabilen bu harika kitap hakkında başka neler eklenebilir? Rind ile Zâhid ve Sıhhat ile Maraz. Rind ile Zâhid, insanoğlunun en kadim ve asli yönelişlerinden biri olan hakikate ve anlamlar dünyasının sırlarına yapılan bir keşif yolculuğu. Bu kitap medeniyetimizin içli ve samimi sesi Fuzûlî'nin iki eserini bir araya getiriyor. Rind ile Zâhid ve Sıhhat ile Maraz. Rind ile Zâhid ve Sıhhat ile Maraz. Rind ile Zâhid insanoğlunun en kadim ve asli yönelişlerinden biri olan hakikate ve anlamlar dünyasının sırlarına yapılan bir keşif yolculuğu. Rind ile Zâhid ve Sıhhat ile Maraz. Rind ile Zâhid, insanoğlunun en kadim ve asli yönelişlerinden biri olan hakikate ve anlamlar dünyasının sırlarına yapılan bir keşif yolculuğu. Rind ile Zâhid ve Sıhhat ile Maraz. Rind ile Zâhid, insanoğlunun en kadim ve asli yönelişlerinden biri olan hakikate ve anlamlar dünyasının sırlarına yapılan bir keşif yolculuğu. Kitaptaki iyi hece ve zekice düşünceler kayıtsız kimseyi bırakmaz. Rind İle Zahid - Sıhhat İle Maraz-Fuzuli DjVu'yu web sitemizden indirin. Rind ile Zâhid ve Sıhat ile Maraz. 12 TL. Rind ile Zâhid ve Sıhhat ile Maraz. Rind ile Zâhid, insanoğlunun en kadim ve asli yönelişlerinden biri olan hakikate ve anlamlar dünyasının sırlarına yapılan bir keşif yolculuğu....