Öğretim İlke ve Yöntemleri / Semra Güven

Kollektif

Öğretim İlke ve Yöntemleri / Semra Güven
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-10-21
YAZAR Kollektif
ISBN 6053182719
DOSYA FORMATI 5,4 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Öğretim İlke ve Yöntemleri kitabı, üniversitelerin öğretmenlik programlarında öğrenim gören öğretmen adayları ve görev yapmakta olan öğretmenlere yönelik hazırlanmış bir kaynak kitaptır. Bu kitabın temel amacı, öğretim sürecinden daha iyi verim alabilmek ve istenilen düzeyde öğrenmeyi gerçekleştirmek için öğretimin nasıl yapılabileceğini açıklamaktır. Bu çerçevede Öğretim İlke ve Yöntemleri kitabı; “Öğretimle İlgili Temel Kavramlar”, “Öğretim Sürecinde Öğrenci ve Öğretmen”, “Öğrenme ve Öğretim Stilleri”, “Öğretimi Planlama”, “Öğretim İlkeleri”, “Öğretme-Öğrenme Strateji ve Modelleri”, “Öğretim Yöntemleri”, “Öğretim Teknikleri”, “Öğretim ve Eğitim Durumları” adlı bölümlerden oluşmaktadır. Her bölümün sonunda o bölümle ilgili çoktan seçmeli değerlendirme sorularına yer verilmiştir. Bu sorularla ilgili bölümdeki konuların ne derece öğrenildiğinin test edilmesi ve öğretmen adaylarının KPSS’ye de hazırlanmalarına katkı sağlanması amaçlanmıştır. Ayrıca kitabın her bölümünde, bölümün konularıyla ilgili anahtar kelimeler, sözlük ve konunun özeti de bulunmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Öğretim İlke ve Yöntemleri / Semra Güven i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Öğretim İlke ve Yöntemleri / Semra Güven.

...ere yönelik hazırlanmış bir kaynak kitaptır ... ÖĞRETİM İLKE VE YÖNTEMLERİ - Prof. Dr. Mehmet TAŞPINAR ... . Pegem Öğretim İlke ve Yöntemleri Semra Güven, Mehmet Arif Özerbaş Pegem Akademi Yayıncılık. Pegem Öğretim İlke ve Yöntemleri Mustafa Onur Pegem Akademi Yayıncılık. Yazar:Semra GÜVEN (Doç. Öğretim İlke ve Yöntemleri kitabı, üniversitelerin öğretmenlik programlarında öğrenim gören öğretmen adayları ve görev yapmakta olan öğretmenlere yönelik... SORU 14 SORU 13 Mustafa Kemal Atatürk'ün n ... Öğretim İlke ve Yöntemleri ... ... SORU 14 SORU 13 Mustafa Kemal Atatürk'ün nüfusa kayıtlı olduğu il hangisidir? A) Bursa B) Ankara C) İstanbul D) Gaziantep E) İzmir SORU 15 Aspirinin hammaddesi nedir? A) Söğüt B) Köknar C) Kavak... Marque por contenido inapropiado. Descargar ahora. guardarGuardar ÖĞRETİM İLKE VE YÖNTEMLERİ DERSİ ÖĞRETİM PROGRAMI para más tarde. Doç. Dr. Semra GÜVEN. Dr. Semra GÜVEN. KOORDİNATÖR. Dr. Yurdagül GÜNEŞ. • Öğretim ilke ve yöntemleri. • Eğitimde ölçme ve değerlendirme. • Halk eğitimi ve toplum kalkınması. PDF | On Jun 19, 2016, Duygu Gür Erdogan and others published Öğretim İlke ve Yöntemleri | Find, read and cite all the research you need on ResearchGate. Semra Demir. Sevgi Ozden. Ankara- Ekim 2016 EDİTÖRLER Doç. Dr. Semra GÜVEN Doç. 284. xiv. Öğreti m ̇ İlke ve Yöntemleri. 9. bölüm öğretim ve eğitim durumları ilişkisi. ... konulu sunumlar: "ÖĞRETİM İLKE VE YÖNTEMLERİ EGIT215"— Sunum transkripti planlanması 8. Öğretmenin derse davranış ve tutumlarıyla önem vermesi 9. Öğretim ortamının güven ve. Öğretim İlke ve Yöntemleri kitabı, üniversitelerin öğretmenlik programlarında öğrenim gören öğretmen adayları ve görev yapmakta olan öğretmenlere yönelik hazırlanmış bir kaynak kitaptır. Öğretim İlke ve Yöntemleri Ed�törler: Doç. Dr. Semra GÜVEN Doç. Birinci bölümde öğretim ilke ve yöntemleriyle ilgili kuramsal temellere odak- lanıp alanla ilgili temel kavramlar açıklanmıştır. Öğretim İlke ve Yöntemleri. Yrd. Doç. Dr. Cihad DEMİRLİ. Bu sunum Mehmet Taşpınar'ın Kuramdan Uygulamaya Öğretim İlke ve Yöntemleri adlı kitabı temele alınarak hazırlanmıştır. Öğretim İlke ve Yöntemleri kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Semra Güven - M.A. ÖZERBAŞ kitapları ve Pegem akademi 2016 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap... ÖĞRETİM İLKE VE YÖNTEMLERİ DERS NOTLARI Öğretim İlkeleri Öğrenme ve Öğretim Kuramları Öğretim Stratejileri Öğretim Yöntemleri Öğretim Teknikleri Eğitim Öğretimin Planlanması. Published on Oct 24, 2014. ÖĞRETİM İLKE VE YÖNTEMLERİ - Prof. katılanların kendilerini ifade etme, soru sorma, sorulara cevap verme nitelikleri gelişir.  Öğrencilerin kendilerine güven duyguları... ÖĞRETİM YÖNTEMLERİ. 1. Anlatım Yöntemi. 7. Oturumda sürpriz bir bilgi ile karşılaşmayacağı için öğretmene güven duygusu verir. 7. İnceleme sonunda ortaya çıkan ilke ve sonuçları görüş birliğine......