Marx'ın Halleri - Marksist Düşüncede Diyalektik Bir Yolculuk

Önder Kulak

Marx'ın Halleri - Marksist Düşüncede Diyalektik Bir Yolculuk
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-06-01
YAZAR Önder Kulak
ISBN 6054511525
DOSYA FORMATI 3,85 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Katı olan her şeyin buharlaştığı” bir dönemden “hiçbir şeyin katılaşmaya dahi fırsat bulamadığı” bir döneme girdik. Toplumsal, kültürel ve teknolojik değişim öyle bir hıza ulaştı ki üretilen bir alet daha dolaşıma girmeden “temel niteliklerini” yitirme tehlikesi ile karşılaşıyor; tüketim nesnesi olduktan kısa bir süre sonra da demode oluyor. Kuşkusuz fikir dünyası da bu hızdan nasibini almış durumda. Tıpkı aletler gibi düşünceler de – veya kavramlar da diyebiliriz - hızla tüketildikten sonra kendi - düşünceler tarihi - bahçesine gömülüyor. Tüketim dünyasının yaratmış olduğu (ve neo-liberal tekno-kapitalist nesneleştirme kiplerinin sonucu olarak ortaya çıkan) ilişkilerin – veya başka bir ifadeyle söylersek, “büyüsü bozulan dünya” tarihinin çöplüğüne atılmış (ya da tüketim nesnesi olduktan sonra hiçbir ayrım gözetilmeden üst üste yığılmış) fikirler katmanının - bize bıraktığı en önemli sorunlardan biri geleceğe ilikin bir belirsizlik halidir. İnsan tarihinin bu en hızlı çağının - kendi içinde ve tuhaf bir şekilde – son derece belirsiz bir gelecek tasarımı barındırdığı öne sürülebilir. Açıkçası hiçbir şeyi umursamayan, muazzam bir belirsizlik hali barındıran ve geleceğe doğru savrulan bir şimdi anı yaşamaktayız. Geçmişi müthiş bir kayıtsızlıkla karşılayan, geçmişten geleceğe hiçbir gelenek ya da öğe taşımak istemeyen bir an bu. İşte bu yüzden -her kültürel öğenin kolayca birbirinin yerine ikame edildiği, her söylemin anında değiştirilebildiği, tüm mevcut gelenekler ve bu geleneklere ilişkin bireysel-kolektif belleklerin silindiği ve her pozitif-kurucu anlatının altının oyulduğu bir “post” dönemde- geleceğe ilişkin bir pozitif ütopya üretmek neredeyse imkânsızlaştı. Nihilizm teriminin kifayetsiz kaldığı günümüzde “denetim ve öngörülebilirlik hissinden mahrum kalan bir halde böyle bir hızda ilerleyen bizler, geçmişi de geleceği de hayret ve endişeyle karşılıyoruz.”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Marx'ın Halleri - Marksist Düşüncede Diyalektik Bir Yolculuk i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Marx'ın Halleri - Marksist Düşüncede Diyalektik Bir Yolculuk.

...l, kültürel ve teknolojik değişim öyle bir hıza ulaştı ki üretilen ... Marx'ın Halleri- Marksist Düşüncede Diyalektik Bir Yolculuk - Kurtul... ... ... Marx'ın Halleri Marksist Düşüncede Diyalektik Bir Yolculuk-Önder Kulak-Kalkedon Yayınları-Kapak Türü Karton Kapak-Sayfa Sayısı 368 -Basım Yılı 2012 | "Kati ola. MARX'IN HALLERİ - MARKSİST DÜŞÜNCEDE DİYALEKTİK BİR YOLCULUK kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. KURTUL GÜLENÇ - ÖNDER KULAK kitapları ve KALKEDON 2012 baskısı... Yeni Dünya Düzensizliği, Emperyalizm ve Umut Koyunlar, Kurtlar, Köp ... Marx'ın Halleri - Marksist Düşüncede Diyalektik Bir Yolculuk PDF... ... ... Yeni Dünya Düzensizliği, Emperyalizm ve Umut Koyunlar, Kurtlar, Köpekler Siyaset » Kuram » Marx'ın Halleri Marksist Düşüncede Diyalektik Bir Yolculuk. 8.33 +KDV. Marx'ın Halleri- Marksist Düşüncede Diyalektik Bir Yolculuk. Önder Kulak Kurtul Gülenç. FELSEFE - Felsefe Bilimi. Kalkedon. Kurtul Gülenç, Önder Kulak. "Katı olan her şeyin buharlaştığı" bir dönemden "hiçbir şeyin katılaşmaya dahi fırsat bulamadığı" bir döneme girdik. Marxın Halleri Marksist Düşüncede Diyalektik Bir Yolculuk. Marka : Kalkedon Yayınları. Barkod : 9786054511525. Marx'ın Halleri- Marksist Düşüncede Diyalektik Bir Yolculuk. ₺17.59₺23.15. "Katı olan her şeyin buharlaştığı" bir dönemden "hiçbir şeyin katılaşmaya dahi fırsat... R_aidefix0000000401465. Marx'ın Halleri- Marksist Düşüncede Diyalektik Bir Yolculuk Kitap Özeti. SATIŞ FİYATI One or more items could not be added because you are not logged in. Go to:Top of Page. Marx'ın Halleri. Marx'ın Halleri (9786054511525). Marka : Kurtul Gülenç. Tedarikçi : Kalkedon Yayıncılık. Önder Kulak, Kurtul Gülenç. "Katı olan her şeyin buharlaştığı" bir dönemden "hiçbir şeyin katılaşmaya dahi fırsat bulamadığı" bir döneme girdik. Marx'ın Halleri- Marksist Düşüncede Diyalektik Bir Yolculuk. ₺16.25₺25.00. "Katı olan her şeyin buharlaştığı" bir dönemden "hiçbir şeyin katılaşmaya dahi fırsat... İdefix9786054511525. Kurtul Gülenç Önder Kulak Kurtul Gülenç;Önder Kulak. Marx ve Sonrası; Marksist Düşünceye Katkılar. 19.5 26. Marx'ın Halleri- Marksist Düşüncede Diyalektik Bir Yolculuk Marksist Düşüncede Diyalektik Bir Yolculuk. Marx ve Sonrası; Marksist Düşünceye Katkılar. 27.9 31....