Hacı Bayram

Emine Işınsu

Hacı Bayram
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-03-11
YAZAR Emine Işınsu
ISBN 6055261146
DOSYA FORMATI 3,63 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Fikir eserleri akla, şiir gönle hitap eder. Roman hem akla, hem gönle… Romanın asıl üstünlüğü de bu olsa gerek. Tasavvuf da sır düşünmekle anlaşılamaz. İlla yaşanması gerekir. Tasavvuf dervişlikle yaşanır. Derviş düşünürken hisseder, hissederken düşünür. Hem gözüyle, hem gönül gözüyle görür.Yunus, Hacı Bektaş, Hacı Bayram, Niyazi Mısrî tasavvuf zirvelerini de hem anlamak, hem de hissetmek gerekir; aynı anda. Çağımızda hepimiz derviş olamayacağımıza göre bunu başarmanın en uygun yolu, onları Emine Işınsu gibi bir kalemden okumaktır. Anlarken hissetmek hissederken anlamak için.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hacı Bayram i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hacı Bayram.

... Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Anasayfa ... HACI BAYRAM-I VELÎ Hayatı - Evliyalar Ansiklopedisi... ... . Hacı Bayram-ı Veli, (d. 1352, Ankara - ö. 1430, Ankara), Türk mutasavvıf ve şair. Safevî Tarikâtı büyüklerinden Hoca Alâ ad-Dîn Ali Erdebilî'nin talebelerinden olan Şeyh Hâmid Hâmid'ûd-Dîn-i... Hacı Bayram-I Veli kimdir, asıl adı nedir, Bayram ismini nasıl aldı, hangi dönem yaşadı, Fatih Sultan Mehmet'in babası II. Murat'a hangi tavsiyelerde bulundu... Hacı Bayrâm-ı Velî'ye dair yazılan diğ ... Hacı Bayram-ı Veli ... ... Hacı Bayrâm-ı Velî'ye dair yazılan diğer kitaplar bu eserlerdeki sınırlı bilgilerin tekrarından ibarettir. Hacı Bayram b. Ahmed b. Mahmûd..." şeklinde geçmektedir (Bayramoğlu, I, 12; Ateş, s. 21). Hacı Bayram Veli'ye Bayram ismi, mürşidi Şeyh Hamid-i Veli (Somuncu Baba) tarafından verilmiştir. Hacı Bayram Veli hicri 753 (1352) yılında Ankara'nın Solfasol (Zülfa...