Felatun Bey ile Rakım Efendi

Ahmet Mithat Efendi

Felatun Bey ile Rakım Efendi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-03-06
YAZAR Ahmet Mithat Efendi
ISBN 6056075407
DOSYA FORMATI 6,5 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Burada Felatun Bey’i küçük düşürmek merakında değiliz. Amacımız onun hal ve hareketlerini okuyucuya layıkıyla anlatmaktır. Hatta şunu da ilave edelim ki :Onun bu kadar zengin olması, hakkında insanların güzel düşünceler beslemesi, toplumda itibar görmesi, kibirli olmasını gerektirirken, Felatun Bey’in hali bunun aksine idi. Alafrangalık hali, anlarsınız ya! İnsan herkese karşı alçak gönüllü olmaya, herkesin yüzüne gülmeye mecburdur. Bazı zamanlar Felatun Bey’in uşağı, Bey’ini bir adamla gayet tatlı, nazikçe ve saygılı bir şekilde konuştuğunu görünce : «Bu efendi bizim Bey’in çok kıymetli dostu olmalı. » Diye düşünürdü.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Felatun Bey ile Rakım Efendi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Felatun Bey ile Rakım Efendi.

...ını ortaya koyması bakımından önemlidir ... Felatun Bey ile Rakım Efendi Özeti ... . Felâtun Bey ile Râkım Efendi kültürleri ve aile yaşantıları bakımından birbirlerinden çok farklı yetişirler. Babası Mustafa Meraki Efendi gibi alafranga meraklısı olan Felâtun Bey bir mirasyedidir. Fakat Mustafa Merakî Efendi'nin çocuğu yalnız Felâtun Bey değildi. Rakım için böyle bir gün ne mutlu gündü? Bizim Rakım Efendi bu suretle tamam dört yıl boyunca daha öğrenmeye devam etti. Rakım Efendi, Felatun Bey'in tam karşıt ... Ahmet mithat efendi | felatun bey ile rakım efendi... ... . Rakım Efendi, Felatun Bey'in tam karşıtı bir tiptir. I. OLAY ÖRGÜSÜ. Romanın kahramanlarından Felatun Bey ile Rakım Efendi aynı yaşlarda, aynı derecede eğitim görmüş yakın iki arkadaştır. Tanıdıklarını ziyaret eder Bir gün babası ölür. Felatun Bey'e yüklü bir miras kalır. Çektikleri sıkıntılar kısa zamanda mutluluğa dönüşür. Felatun Bey ile Rakım Efendi Roman özeti burada bitmiştir. 9) A. Mithat Efendi'nin "Felatun Bey'le Râkım Efendi" romanının kahramanlarından Rakım Efendi'nin hevesle kabul ettiği yeni işi nedir? A) Felatun Bey ile işi pişirdikleri esnada çarptıkları için dökmüştür. *Felatun Beyle Rakım Efendi romanı, Ahmet Mithat'ın eserleri arasında özel bir yer alır. Linkback: https://www.buyuknet.com/felatun-bey-ile-rakim-efendi-ozeti-t46168..html. Ahmet Mithat'ın da Felatun Bey ile Rakım Efendi isimli romanı bu eksende yazılmıştır. alışkın olduğumuz keskin siyah ve beyaz çizgiler, Felatun Bey ile Rakım Efendi'de de kendisini gösterir....