Uygulamalı Genel Muhasebe

Doç. Dr. Hasan Abdioğlu

Uygulamalı Genel Muhasebe
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-10-18
YAZAR Doç. Dr. Hasan Abdioğlu
ISBN 6059666367
DOSYA FORMATI 10,57 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu kitabın temel amacı öğrencilerimizin birçoğunun üniversite hayatında ilk defa karşılaştıkları muhasebe dersini öğrenme kabiliyetlerini geliştirmek ve muhasebe bilimini onlara sevdirmektir. Bu amaçla kitapta konular en yalın ve temel kurallarıyla birlikte açıklanmıştır. Kitabın birinci bölümünde muhasebe ile ilgili genel bilgiler ve kavramsal uygulamalara, ikinci bölümde hesap kavramı ve hesapların temel mali tablolar ile ilişkisine yönelik örnek uygulamalara, üçüncü bölümde ticari mallarda meydana gelen değer hareketlerinin izlenmesi, dördüncü bölümde, muhasebede kullanılan defterler ve beşinci bölümde ise katma değer vergisi ve muhasebeleştirilmesi açıklanmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Uygulamalı Genel Muhasebe i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Uygulamalı Genel Muhasebe.

...rketler Muhasebesi, Genel Muhasebe ve Maliyet Muhasebesini kapsayan bir muhasebe sistemi olacaktır ... Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü, Ön Lisans (Türkçe) ... . Genel muhasebe dersi çift taraflı kayıt sistemini, muhasebe hesapları, yevmiye defteri, büyük defteri, mizan ve gelir tablosu gibi muhasebenin en önemli konularını anlatan derstir. 9. En Son 12 Sıra No'lu Muhasebe Sistemi Uygulama Genel Tebliği Eklenmiştir. 3. Mali tabloların içerdiği bütün önemli muhasebe politikaları anlaşılır ve kısa olarak açıklanmalıdır. l İşletmelerde, dönem sonu işlemleri sırasında yapılan "değerleme", muhasebe dışı enva ... Uygulamalı Genel Muhasebe En Uygun Fiyata Sizleri Bekliyor. ... . l İşletmelerde, dönem sonu işlemleri sırasında yapılan "değerleme", muhasebe dışı envanter aşamasında yer alır. Yapılacak yevmiye kaydında Genel Yönetim Giderleri Hs. Hasan Abdioğlu. Bu kitabın temel amacı öğrencilerimizin birçoğunun üniversite hayatında ilk defa karşılaştıkları muhasebe dersini öğrenme kabiliyetlerini geliştirmek ve muhasebe bilimini onlara... Uygulamalı Genel Muhasebe. 37,00 TL. Sepete Ekle. üniversite hayatında ilk defa karşılaştıkları muhasebe dersini öğrenme kabiliyetlerini geliştirmek ve muhasebe bilimini onlara sevdirmektir. Bilindiği üzere, 1 Sıra Numaralı Muhasebe Sistemi Uygulama Genel Tebliği ile bu Tebliğ ekinde yer alan Muhasebe Usul ve Esasları 1/1/1994 tarihinden itibaren zorunlu olarak uy...