Çağdaş Dünyada Din ve Dindarlar

Prof. Dr. Şaban Ali Düzgün

Çağdaş Dünyada Din ve Dindarlar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2014-04-28
YAZAR Prof. Dr. Şaban Ali Düzgün
ISBN 9756665763
DOSYA FORMATI 6,90 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

"Bir toplumun kendini geliştirerek geleceğe taşıması dinle doğrudan alakalıdır. Dinlerin bir toplumu alıp ileriye taşımasını mümkün kılan en temel ilke, dini değerlerin geleneğin bir parçası haline indirgenmesinden şiddetle kaçınmaktır. Yaygın ve yanlış kanaatin aksine din, geleneği ve yerel örfü, yerelliklerinden kurtaran ve onları evrensel insani standartlara yükselten harekete geçirici güç olarak düşünülmelidir. Akılda tutulması gereken, dinlerin geleneği muhafaza etmedikleri, aksine onu revize ettikleri ve yeni değerler koymak suretiyle modernleştirici ve dönüştürücü bir özellik sergiledikleridir. Zira indikleri toplumun değerlerini muhafaza edecek idiyseler, yeni bir din göndermenin ne anlamı olurdu? Aynı soru, dinin işlevini tespit bağlamında, içinde yaşadığımız çağdaş toplum için de geçerlidir."

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Çağdaş Dünyada Din ve Dindarlar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Çağdaş Dünyada Din ve Dindarlar.

...kullanılan bir enstrüman haline dönüşmektedir ... ÇAĞDAŞ DÜNYADA DİN VE DİNDARLAR - Şaban Ali Düzgün | Kitapx ... . Bu kitaptaki herkes kendine ait bir şeyler bulabilir. Bazıları için okuma Çağdaş Dünyada Din ve Dindarlar basit bir eğlence olacak, ama diğerleri için tavsiye ve harekete geçme rehberi olacak. Şaban Ali Düzgün. Bir toplumun kendini geliştirerek geleceğe taşıması dinle doğrudan alakalıdır. Dinlerin bir toplumu alıp ileriye taşımasını mümkün kılan en temel ilke... Dr. Şaban Ali Düzgün tarafından kaleme al ... Çağdaş Dünyada Din ve Dindarlar Pdf İndir - EPDF KİTAP İNDİR ... ... Dr. Şaban Ali Düzgün tarafından kaleme alınan Çağdaş Dünyada Din ve Dindarlar Pdf İndir isimli 328 sayfadan oluşan kitap; OTTO yayınevinin 21/12/2018 Cuma tarihinde ve 3. Baskı sayısı ile... Ana Sayfa. İnanç Kitapları - Mitolojiler. Dinler Tarihi. Çağdaş Dünyada Din ve Dindarlar. Bir toplumun kendini geliştirerek geleceğe taşıması dinle doğrudan alakalıdır. Bu ürün tedarik aşamasındadır. Çağdaş Dünyada Din ve Dindarlar Otto Yayınları. Tagore, "Her doğan çocuk Tanrı'nın insanlardan ümidini kesmediğinin bir işaretidir." der. Bu kitap, insan doğasından yola çıkıp özgürlük, değerler ve insan onuru üzerine doyurucu bilgiler vererek modern zamanlarda din ve dünya algısı üzerine geniş bir açıklama yapmaktadır. Elinizdeki kitap, dinin, çağdaş dünyada nasıl bir karşılığı olabileceğinin yolarını göstermektedir. İlgili kitaplar üzerinde Çağdaş Dünyada Din ve Dindarlar. Dinlerin bir toplumu alıp ileriye taşımasını mü. Dinlerin bir toplumu alıp ileriye taşımasını mümkün kılan en temel ilke, dini değerlerin geleneğin bir parçası haline indirgenmesinden şiddetle kaçınmaktır. Aynı soru, dinin işlevini tespit bağlamında, içinde yaşadığımız çağdaş toplum için de geçerlidir. %10 Stoktan Teslim 16.6.2016 Ön sipariş. Ürün detayı. Çağd...