Dünyamızın Uydusu Ay

Kayahan Demir

Dünyamızın Uydusu Ay
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-11-14
YAZAR Kayahan Demir
ISBN 6059937269
DOSYA FORMATI 5,43 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

3. ve 4. sınıflara yönelik bu UZAY SETİ 5 kitaptan oluşmaktadır. Bu sette sırasıyla «Dünyamız, Ay, gezegenler, Güneş, yıldızlar» konusu işlenmektedir. Çocukların seviyeleri gözetilerek, gök cisimlerinin özellikleri, ay ve güneş tutulmalarının nasıl gerçekleştiği, meteor taşları ve güneş patlamaları… gibi birçok bilgi ASTRONOT ÇOCUK GÖKMEN’in gözlemleriyle anlatılmıştır. Tamamen özgün olan setin anlatımı ve konusu pedagojik ve psikolojik açıdan titiz bir çalışmanın sonucunda şekillenmiştir. Kuşe kâğıda renkli lüks baskı yapılan kitabın içindeki resimler tamamen özgündür.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Dünyamızın Uydusu Ay i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Dünyamızın Uydusu Ay.

...olacaktı. AY: Dünya'nın tek uydusu. 13 Şubat 201921 Temmuz 2019 AstronomiEvi 0 yorum ... Dünya'mızın Uydusu Ay ... . Gece gökyüzüne baktığınızda göreceğiniz en net gökcismi Dünya'mızın tek uydusu olan "Ay"dır. Dünya'nın uydusu ay. Ay dünyanın tek doğal uydusudur. Dünyadan uzaklığı 384,400 km, çapı 3476 km ve kütlesi 7.35e22 kg.dır. Roma'lılar Luna, eski yunanlılar Selene ve Artemis adını vermişlerdir. 2. Ay, aynen dünya gibi Günes Sistemi oluiurken, bir gaz bulutuydu ve doial olarak A ... Dünyamızın Uydusu Ay Hakkında Tatlı Tatlı Şaşırtma Gücüne Sahip... ... . 2. Ay, aynen dünya gibi Günes Sistemi oluiurken, bir gaz bulutuydu ve doial olarak Ay'in uydusu oldu. 1. Ay, hem dünyanin dogal uydusu olamayacak kadar büyük, hem de çok uzaktadir. SoruSayısı:10 Çözülme Sayısı:3230 6.Sınıf Fen Bilimleri Dünya'mızın Uydusu Ay Testi Soruları cevaplamak için seçeneklerin "{ a), b), c), d) }" üzerine tıklamalısın. Ay, Dünyamıza nazaran çok büyük bir uydudur; Dünyamızın yaklaşık ¼'ü kadardır. Aydan sonra, gezegenine oranla en büyük uydu Jüpiter'in uydusudur ki o da Jüpiter'in ancak 1/8'i kadardır. Eğer Ay'da bulunan su ve oksijen kullanılabilir hale getirilse dünyamızın bu küçük uydusu 21'inci yüzyılda sürekli bir istasyon haline gelebilecektir. Dünya'mızın Uydusu Ay. ×. Daha Fazla Özellikten Yararlanmak İçin Üye Olmaya Ne Dersin ? Aşağıdakilerden hangisi bu hareketlerden değildir? A Ay'ın kendi ekseni etrafında dönme hareketi. Ay Hakkında Bilgi. Ay, dünyamızın uzaydaki en yakın komşusudur. Ay, Güneş Sistemi içinde önemsiz, küçük bir uydudur. Bizim için önemi, dünyamıza çok yakın olmasından doğar....