Vadideki Zambak

Honore de Balzac

Vadideki Zambak
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-06-29
YAZAR Honore de Balzac
ISBN 6052398951
DOSYA FORMATI 8,52 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Aşk, kendine ait olmayan her şeyden rahatsız olur.” Modern Fransız ve dünya edebiyatının en önemli isimlerinden Balzac, bugün dünyaca ünlü bir aşk klasiği haline gelmiş Vadideki Zambak’ta yaşama dair bütün tecrübesizlikleriyle aşkı ve getirdiği arzuları deneyimleyen genç Félix’in öyküsünü anlatır. Evli ve iki çocuklu bir kontes olan Madam de Mortsauf ile birlikte aşkın tehlikeli sınırlarını arşınlayan bu genç adamın hikâyesi ilk yayımlandığında yeterli ilgiyi görmedi, fakat her zaman Balzac’ın en sevdiği yapıtıydı. İhanet etmemek uğruna büyük bir mücadele veren Madam’ın yaşadığı zorluklar, anne ve sadık bir eş olmanın 19. yüzyılda bir kadına getirdiği yükümlülüklerin sonuçları romanda ustalıkla işlenirken gerçekçilik ve psikolojik tahlil yansımaları eseri ölümsüzleştiren unsurların başındadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Vadideki Zambak i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Vadideki Zambak.

...u söylenmektedir. Realist bir üsluba sahip Balzac'ın Vadideki Zambak adlı eseri ilk kez 1885 yılında yayınlanmıştır ... Honoré de Balzac - Vadideki Zambak | | | - Can Yayınları ... . Henriette mutsuz bir hayat sürmesine karşın kocasına bağlıdır. Felix, Kontes Henriette de Mortsauf adındaki bu genç kadının güzelliğini, vadinin adı olan "Zambak'la özdeşleştirir. Vadideki Zambak, Honoré de Balzac'ın en güzel kitaplarından biridir. Şimdi bile açıp açıp okuyorum o notları. Kesinlikle Vadideki Zambak okuduktan sonra pişman olacağınız bir kitap değil. Honoré de Balzac - Vadideki Zambak Baş ... Vadideki Zambak - Honore de Balzac ... . Kesinlikle Vadideki Zambak okuduktan sonra pişman olacağınız bir kitap değil. Honoré de Balzac - Vadideki Zambak Baş kahramanımızın adı Felix.Balo tarzı bir yerde bir kadına rastlıyor. Felix, bu güzel ve asil kadına vadideki zambak adını koyuyor daha tanımadan evvel…" vadideki zambak kahramanları ve özellikleri, vadideki zambak kitaptaki şahıslar. Sorunlu bir kişiliğe sahiptir. Vadideki Zambak, Honore De Balzac'ın dünya edebiyatına kazandırdığı önemli eserlerdendir. Vadideki Zambak ise, eserine yirmi yılını adayan bir sanatçının kaleminden çıkmış gerçek bir sanat eseri… Vadideki Zambak, aslında ve gerçekten büyük ve gizli bir savaşın romanıdır. Vadideki Zambak'taki olaylar 1809-1836 yılları Fransa'sının taşrasında ve Paris'inde geçer. Vadideki Zambak, daha sonra yazarın en sevilen, en çok okunan romanlarından biri oldu. Yolda vadinin ortasında sade ve zambak imgesi olan bir köşk görür ve sevdiğinin orada yaşadığını düşünür. (Balzac, Vadideki Zambak, sayfa 277) / 14 Aralık 2005, Ankara. Kitabın Adı : Vadideki Zambak Kitabın Yazarı : Honore de Balzac. KİTABIN ÖZETİ. Aristokrat bir ailenin küçük oğLu Felix de Vandennesse, ailesinin sıcak sevgisinden ,ilgisinden yoksun... vadideki zambak (balzac, realist fransız). vadideki zambak', balzac'ın olgunluk çağının en önemli eserlerinin ...