Trabzonlu Delikanlı

Yaşar Miraç

Trabzonlu Delikanlı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-10-03
YAZAR Yaşar Miraç
ISBN 6053140337
DOSYA FORMATI 11,54 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Yaşar Miraç (1953) İlk şiirleri 1960’lı yılların sonunda Trabzon’daki yerel gazetelerde yayımlanan Yaşar Miraç 1979 yılında okura ulaşan Trabzonlu Delikanlı adlı kitabıyla şiir dünyasında büyük bir ilginin odağı olmuştu. Bazı eleştirmenler tarafından Yeni Halk Şiiri’nin öncü kitabı olarak selamlanan Trabzonlu Delikanlı dönemin önde gelen ödüllerinden 1980 Türk Dil Kurumu Şiir Ödülü’nün sahibi oldu. Aradan geçen kırk yıla yakın zaman, şairin “lacivert ülke”sinin bu başyapıtını Türkçe şiir kütüphanemizin en önemli kitaplarından biri olarak kayda geçirmiştir. Bugün Trabzonlu Delikanlı, şiir kitaplarının on binlerce okura ulaştığı altın çağın parıltılı bir anısı olarak değil, şiire getirdiği biçim özellikleri ve istisnai lirizmiyle de hala çok önemli bir yerde durmaktadır. Günümüz şiir okurunun özlemini duyduğu, yakın yıllara kadar bu toplumu birbirine bağlayan ve bugün neredeyse yitirilmeye yüz tutmuş kültürel dokunun iyicil, dayanışmacı, paylaşımcı öğelerini mucizevi biçimde bir araya getiren imgesel bir fresk olarak okunabilir Trabzonlu Delikanlı. Ne yazık ki, gitgide daha fazla uzaklaştığımız aşka, kardeşliğe, dostluğa, yoldaşlığa yakılmış “lacivert” bir ağıt olarak da.Türkçe şiirin “imza kitaplar”ını yayımlamaya Trabzonlu Delikanlı ile başlıyoruz. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Trabzonlu Delikanlı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Trabzonlu Delikanlı.

.../09:23. Paketleme süperdi. trabzonlu delikanli - arama sonuçları ... Trabzonlu Delikanlı - ePttAVM ... . 10 20 30 40 50 100. Siteye eklenme tarihine göre yeniden eskiye Siteye eklenme tarihine göre eskiden yeniye Üretim Tarihine göre yeniden eskiye Üretim... trabzonlu delikanli - arama sonuçları. 10 20 30 40 50 100. Yeniden eskiye Eskiden yeniye İsme göre artan (A->Z) İsme göre azalan (Z->A) %10. Trabzonlu Delikanlı. Yaşar Miraç. Ayrıntı Yayınları. Trabzonlu Delikanlı, diğer kategorisinde ... Trabzonlu Delikanlı Kitap %20 İndirimle Satın Al - Atlas Kitap ... . Ayrıntı Yayınları. Trabzonlu Delikanlı, diğer kategorisinde ücretsiz kargo ve 23,93 TL fiyatıyla ePttAVM.com adresinde. Ürün Adı: Trabzonlu Delikanlı. Mağaza: TveT. Yorumunuzu aşağıdaki alana yazınız. trabzonlu delikanli - arama sonuçları. 10 20 30 40 50 100. Siteye eklenme tarihine göre yeniden eskiye Siteye eklenme tarihine göre eskiden yeniye Üretim Tarihine göre yeniden eskiye Üretim......