Televizyon Dizilerinin Keşfi İçerik, Anlam ve İşlevleri

Kollektif

Televizyon Dizilerinin Keşfi İçerik, Anlam ve İşlevleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-10-03
YAZAR Kollektif
ISBN 9752566378
DOSYA FORMATI 12,90 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kahramanlık, mücadele, diriliş, gerçek aşk...Televizyon dizileri gerçek hayata ilişkin birçok şey anlatıyor izleyicilere. Dizilerdeki karakterler, olay örgüleri, söylemler,dekorlar ve diğer unsurlar gerçeklik algısını yeniden inşa ediyor.Hikaye anlatım aracı olarak televizyonun en önemli işlevi tam da bu noktada ortaya çıkıyor: Gerçekliğin yeniden sunumu, yani temsil.Tarih, kültür ve değerler televizyon metinleri aracılığıyla popüler kültür ürünü haline geldiğinde geniş kitlelere kolaylıkla ulaşma imkanı buluyor. Ancak bu durum fırsatları kadar tehditleri deberaberinde getiriyor. Televizyon ekranı tarihteki gerçek kahramanların ya da toplumdaki gerçek ilişkilerin ve değerlerin temsillerini üretiyor. Televizyonun ürettiği temsiller; geçmişimizi, günümüzü ve geleceğimizi anlamlandıran bir semboller ağı örüyor ve izleyiciler bu ağ içerisinde kendi kimliklerini inşa ediyorlar. Yani diziler sadece kurgusal hikayeler olarak eğlendirme amacı taşımıyor aynı zamanda izleyicinin kendisini, içinde yaşadığı toplumu ve dünyayı anlamlandırmasında rol oynuyor.Bu kitap, Türk televizyon dizilerini farklı boyutlarıyla ele alan akademik çalışmaları bir araya getirerek dizilerin içeriklerinin ve ürettikleri anlamların toplumsal bilincin biçimlenmesinde oynadıkları role ışık tutmayı amaçlıyor. Bu sayede son yıllarda giderek artan bir ivmeyle uluslararası alanda büyük başarılar yakalayan Türk dizilerine farklı bir bakış açısı getiriyor. Çalışma, Türk televizyon dizileri üzerine yapılan tartışmalara katkı sunmayı amaçlıyor. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Televizyon Dizilerinin Keşfi İçerik, Anlam ve İşlevleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Televizyon Dizilerinin Keşfi İçerik, Anlam ve İşlevleri.

...... Televizyon dizileri gerçek hayata ilişkin birçok şey anlatıyor izleyicilere ... Televizyon Dizilerinin Keşfi: İçerik, Anlam, İşlev - Kolektif - %30... ... . 22 TL. Televizyon dizileri gerçek hayata ilişkin birçok şey anlatıyor izleyicilere. Dizilerdeki karakterler, olay örgüleri, söylemler, dekorlar ve diğer unsurlar gerçeklik algısını yeniden inşa ediyor. Çalışma, Türk televizyon dizileri üzerine yapılan tartışmalara katkı sunmayı amaçlıyor. Televizyon Dizilerinin Keşfi: İçerik, Anlam, İşlev. Kolektif. Kahramanlık, m ... Televizyon Dizilerinin Keşfi: İçerik, Anlam, İşlev ... . Televizyon Dizilerinin Keşfi: İçerik, Anlam, İşlev. Kolektif. Kahramanlık, mücadele, diriliş, gerçek aşk... Televizyon dizileri gerçek hayata ilişkin birçok şey anlatıyor izleyicilere. Dizilerdeki karakterler, olay örgüleri, söylemler... 15.84 TL. Televizyon dizileri gerçek hayata ilişkin birçok şey anlatıyor izleyicilere. Dizilerdeki karakterler, olay örgüleri, söylemler, dekorlar ve diğer unsurlar gerçeklik algısını yeniden inşa ediyor. Alış-Veriş Listeme Ekle. Televizyon Dizilerinin Keşfi İçerik, Anlam ve İşlevleri. Çalışma Türk televizyon dizileri üzerine yapılan tartışmalara katkı sunmayı amaçlıyor. YORUMLAR. Alış-Veriş Listeme Ekle. Televizyon Dizilerinin Keşfi İçerik, Anlam ve İşlevleri. Çalışma Türk televizyon dizileri üzerine yapılan tartışmalara katkı sunmayı amaçlıyor. 17.60 TL. Televizyon dizileri gerçek hayata ilişkin birçok şey anlatıyor izleyicilere. Dizilerdeki karakterler, olay örgüleri, söylemler, dekorlar ve diğer unsurlar gerçeklik algısını yeniden inşa ediyor. 18.70 TL. Televizyon dizileri gerçek hayata ilişkin birçok şey anlatıyor izleyicilere. Dizilerdeki karakterler, olay örgüleri, söylemler, dekorlar ve diğer unsurlar gerçeklik algısını yeniden inşa ediyor. 22 TL. Televizyon dizileri gerçek hayata ilişkin birçok şey anlatıyor izleyicilere. Dizilerdeki karakterler, olay örgüleri, söylemler, dekorlar ve diğer unsurlar gerçeklik algısını yeniden inşa ediyor. Televizyon Dizilerinin Keşfi İçerik Anlam İşlev Kaknüs Yayınla...