Hişt! Hişt!

Fuat Sevimay

Hişt! Hişt!
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-10-13
YAZAR Fuat Sevimay
ISBN 6051922508
DOSYA FORMATI 6,6 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Yaz tatilinde evde canı sıkılan kahramanımız, kitapların arasından birinin “Hişt! Hişt!” diye seslendiğini duyar. “Hişt! Hişt!” diye seslenen Sait Faik Abasıyanık’tan başkası değildir. Kahramanımız İstanbul’da güzel bir geziye de bu sayede çıkar. Gökçe İrten’in illüstrasyonlarını yaptığı kitap 7 yaş üstü çocuklara hitap ediyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hişt! Hişt! i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hişt! Hişt!.

...ki, hişt hişt diyen. Dallardan bahar inmiş duydun mu? Karanlığın içinde bir ışık var Mor mor mor leylaklar ... Sait Faik Abasıyanık: Hişt Hişt ... . Uyan gönlüm haydi perdeni aç Çilen doldu kafesinden kaç Uyan gel uykudan, dünya aşk görsün. Hişt hişt Hişt hişt. Yürüyordum. Yürüdükçe de açılıyordum. Evden kızgın çıkmıştım. Belki de tıraş bıçağına sinirlenmiştim. Olur, olur! Mutlak traş bıçağına sinirlenmiş olacağım. Gönlüm Burgazada'nın bir kıyısında, aklım Dolapdere'nin cila kokulu sokaklarında, bedenimse Eflatikus'un K ... Ezginin Günlüğü - Albümler - Hişt - Şarkı Sözü ... . Gönlüm Burgazada'nın bir kıyısında, aklım Dolapdere'nin cila kokulu sokaklarında, bedenimse Eflatikus'un Kahvesi'nde oturmuş, hep birlikte onu düşünüyorduk. Sait Faik'in Hişt Hişt adlı hikayesi bir adamın yol boyunca duyduğu "hişt hişt" seslerinin nereden. Geldiğini anlama çabası ve sonunda asıl sıkıntının bu sesi duyma değil duymamak olduğunu bu sesin....