Bir Ben Vardır Bende Benden İçeri

Emine Işınsu

Bir Ben Vardır Bende Benden İçeri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-09-13
YAZAR Emine Işınsu
ISBN 6055506971
DOSYA FORMATI 8,93 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bilenler derler ki tasavvufu anlamak için derviş olmak lazımdır. Emine Işınsu’nun “Bir Ben Vardır Bende Benden İçeri”si, okuyana tasavvufu, yaşamışçasına hissettiren bir eser. Kültürümüzü anlamak için tasavvufu, tasavvufu anlamak için de Yunus’u anlamak gerek. Tasavvufu yakından bilmenin tek yolu, onu yaşamaktır. Edebiyatta, bir hayatı ilk elden yaşamaya en yakın şekil, muhakkak ki roman türüdür. Bu yüzdendir ki derin sezgiye dayanan mesajları, büyük duyuşları, büyük aşkları iletmek isteyen yazar, daha çok romanı tercih etmiştir. Bu romanda Emine Işınsu’nun güçlü kalemi, binlerce yıldır sufi kültürüne dayanarak bize bir Yunus Emre anlatıyor. İnsan olarak, derviş olarak, ermiş olarak Yunus’un yolculuğunu adım adım izliyoruz. Yaşamıyoruz… Bu mümkün değil. Ama yaşamış kadar oluyoruz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bir Ben Vardır Bende Benden İçeri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bir Ben Vardır Bende Benden İçeri.

...a hissettiren bir eser. Nereye bakar isem dopdolusun ... Yunus Emre Bir Ben Var Benden İçeri ... . Seni nere koyam benden içeri." Yunus Emre. Bu basitlikler içinde 'Ben Ben' diyerek var olmak adına aslında komik bir şekilde yok olmak için miydi, mahiyeti neydi BEN'in? Ben'i ben bende demem. Bir ben var benden içeri… --"Beni bende demen bende değilim Bir ben vardır bende benden içeri" demişti Yunus Emre ve ben zaman zaman kopuyorum bendeki benden-- dedi kadın. Beni bende demen bende değilim Bir ben vardır be ... Bir Ben Vardır Benden İçeri... | Xyazar ... . Beni bende demen bende değilim Bir ben vardır bende benden içeri. Nereye bakar isem dopdolusun Seni nere koyam benden içeri. O bir dilberdürür yoktur nisâni Nisan olur mu nisandan içeri. Şeriat, tarikat yoldur varana, Hakikat meyvası ondan içeri. Dinin terk edenin küfürdür işi, Ol ne küfürdür, imandan içeri. Beni bende demen, bende değilim, Bir ben vardır bende, benden içeri. Ben ötesi psikoloji yaklaşımı insanın varoluşunun bu manevi boyutlarına dikkat çekmektedir. Beni bende demem bende değilim. Bir ben vardır bende benden içeri. 782 görüntüleme. 08:03. Seni Bana Kader Yazdı - Tevafuk - Mehmet Yıldız DİYANET TV. 8 Ekim 2016, Cumartesi - 09:12 tarihinde eklendi. Kategori Dini. Severim Ben Seni Candan İçeri ( Bir ben... Beni bende demen bende değilim Bir ben vardır bende benden içeri. Kime dîdar gününden sûle deyse Onun sû'lesi var günden içeri. Senin aşkın beni benden aliptir Ne sirin dert bu dermandan içeri. Severim seni ben candan içeri Yolum vardır bu erkanda içeri. Dinin terkedenin küfürdür işi Bu ne küfürdür ki imandan içeri. Beni bende demen bende değilim Bir ben vardır bende benden içeri....