Kültürlerarası PsikolojiAraştırma ve Uygulamalar

David L. Sam

Kültürlerarası PsikolojiAraştırma ve Uygulamalar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-09-21
YAZAR David L. Sam
ISBN 6053202134
DOSYA FORMATI 3,27 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu eser, kültürlerarası psikoloji alanına önemli katkılar sunmuş araştırmacıların, kendi çalışma alanlarını psikoloji öğrencilerine ve meraklılarına kapsamlı biçimde tanıtmayı amaçlayan değerli bir çalışmadır.Kitabın Giriş Bölümü, alandaki temel kavramları ve araçları tanıtarak takip eden materyali anlayabilmek için gerekli olan kuramların ve yöntemlerin ilk sunumunu yapma hizmetini görmektedir.Birinci Kısım'da, gelişimden sosyal davranışa, kişilikten bilişe, duyguya, dile ve algıya kadar bir dizi alanda farklı kültürlerdeki insan davranışları üzerine yapılan karşılaştırmalı çalışmaların görgül bulgularından örnekler sunulmaktadır.İkinci Kısım'da, disiplinin temellerinden derinlere doğru inilmiş ve kültürlerarası psikoloji araştırmaları, kültürel antropoloji ve biyolojideki kökleri ile ilişkilendirilmiştir.Üçüncü Kısım'da, Birinci ve İkinci Kısım'da sunulmuş olan pek çok bulgu ve fikirden yola çıkan, uygulamalı niteliği olan bölümler toplanmıştır. Bu bölümlerde okuyuculara hepsi “gerçek yaşam” ile ilgili olan yeni görgül alanlar ve konular (kültürleşme, kültürler arası ilişkiler, kültürler arası iletişim ve eğitim, iş ve örgütleri, sağlık gibi) tanıtılmıştır.Ülkemizde psikoloji bölümlerinin lisans ve lisansüstü programlarına 'Kültürlerarası Psikoloji' dersinin seçmeli veya zorunlu bir ders olarak yerleşmesinin giderek yaygınlaşmaya başladığını göz önüne alırsak, bu çalışmanın Türkçeye çevrilmesinin ülkemizdeki psikoloji eğitiminde önemli bir ihtiyaca karşılık geldiğini düşünmekteyiz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kültürlerarası PsikolojiAraştırma ve Uygulamalar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kültürlerarası PsikolojiAraştırma ve Uygulamalar.

...sikoloji en fazla göze çarpmaktadır. araştırmalara güzel bir örnek, farklı uluslardan insanlara beş faktörlü kişilik modeli uygulama girişimidir ... Nobel Akademik Yayıncılık Kültürlerarası Psikoloji & Araştırma ve... ... . Kültürlerarası psikoloji : araştırma ve uygulamalar. Title: Kültürlerarası psikoloji : araştırma ve uygulamalar. Author: Tosun, Leman Pınar çev. ed. Kültürlerarası psikoloji : araştırma ve uygulamalar. Başlık: Kültürlerarası psikoloji : araştırma ve uygulamalar. Yazar: Berry, John W. You are here: Home › Books › Kültürlerarası Psikoloji : Araştırma ve Uygulamalar. İkinci Kısım'da, disiplinin temellerind ... Kültürlerarası Psikoloji - Turkcewiki.org ... . Yazar: Berry, John W. You are here: Home › Books › Kültürlerarası Psikoloji : Araştırma ve Uygulamalar. İkinci Kısım'da, disiplinin temellerinden derinlere doğru inilmiş ve kültürlerarası psikoloji araştırmaları, kültürel... > EĞİTİM BİLİMLERİ > Eğitim Psikolojisi. Kültürlerarası Psikolojisi | Araştırma ve Uygulamalar. Bu eser, kültürlerarası psikoloji alanına önemli katkılar sunmuş araştırmacıların, kendi çalışma... kitaphanen.com´da uygun fiyata Nobel Yayın Dağıtım markalı Kültürlerarası Psikoloji Araştırma ve Uygulamalar 9786053202134 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz. Start by marking "Kültürlerarası Psikoloji : Araştırma ve Uygulamalar" as Want to Read Let us know what's wrong with this preview of Kültürlerarası Psikoloji by Marshall H. Segall. Kültürlerarası Psikolojisi Araştırma ve Uygulamalar kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. kitapları ve NOBEL YAYIN DAĞITIM baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap... 47.85 TL. İkinci Kısım'da disiplinin temellerinden derinlere doğru inilmiş ve kültürlerarası psikoloji araştırmaları kültürel antropoloji ve biyolojideki kökleri ile ilişkilendirilmiştir. David L. Sam, John W. Berry, Ype H. Poortinga. Bu eser, kültürlerarası psikoloji alanına önemli katkılar sunmuş araştırmacıların, kendi çalışma alanlarını psikoloji öğrencilerine ve meraklılarına... ...Araştırma Disiplinler Arası Derneği (SCCR) kuruldu ve 1972'de Uluslararası Kültürlerarası Psikoloji Derneği (IACCP) kuruldu. 3.Araştırma ve uygulamalar. 3.1.Geert Hofstede ve kültürün boyutları. Halkla İlişkiler ve İletişim. KÜLTÜRLERARASI PSİKOLOJİ - Araştırma ve Uygulamalar - CROSS-CULTURAL PSYCHOLOGY - Research and Applications - CAMBRIDGE. Deneysel Olarak Sınanmış Grupla Psikolojik Danışma ve Rehberlik Programları 1 Psikoloji » İnceleme » Kültürlerarası Psikoloji Araştırma ve Uygulamalar. 30.09 +KDV. Kültürlerarası psikoloji, değişkenlik ve değişmezlik de dahil olmak üzere, farklı kültürel koşullar altında insan davranışlarının ve zihinsel süreçlerin bilimsel...