Demokrat Partililerin Anılarında Yassıada

Sinan Demirbilek

Demokrat Partililerin Anılarında Yassıada
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-06-19
YAZAR Sinan Demirbilek
ISBN 6058685208
DOSYA FORMATI 7,42 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

27 Mayıs İhtilali sonrasında yaşananlar, özellikle de Yassıada günleri ve Yassıada mahkemeleri Türk demokrasi tarihine utanç vesikaları olarak geçmiş acı hatıralardır. Doğruları-yanlışları, sevapları-günahlarıyla memleketine hizmet etmiş siyasetçilerin ve devlet adamlarının başarıları hakkında; olağanüstü mahkemelerde cuntacı subaylar değil, sandıkta halk ve kitaplarında bilim adamları hüküm vermelidirler. Türk milletinin 27 Mayıstan önemli dersler çıkarması; askeri kışlada, sivil hükümetleri demokrasi rotasında tutması şarttır. Genç araştırmacı Sinan Demirbilek’in bu kitabı bu alanda yazılmış tüm eserler özenle incelendikten sonra kaleme alınmış değerli bir çalışma niteliği taşımaktadır. Tüm üniversitelerimizde ilgili derslerde gençlerimize okutulması gereken örnek bir eserdir.Dr. Ozan Örmeci (Siyaset Bilimci Yazar & Akademisyen)

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Demokrat Partililerin Anılarında Yassıada i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Demokrat Partililerin Anılarında Yassıada.

...emokrasi tarihine utanç vesikaları olarak geçmiş acı hatıralardır ... Demokrat Partililerin Anılarında Yassıada Sinan Demirbilek ... . ...kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Demokrat Partililerin Anılarında Yassıada kitabına benzeyen kitaplar. Demokrat Partililerin Anılarında Yassıada. Yazar: Sinan Demirbilek. Sinan Demirbilek. 27 Mayıs İhtilali sonrasında yaşananlar, özellikle de Yassıada günleri ve Yassıada mahkemeleri Türk demokrasi tarihine utanç vesikaları olarak geçmiş acı hatıralardır. Genç yazar Sinan Demirbilek'in "Demokrat Partililerin Anılarında Ya ... Demokrat Partililerin Anılarında Yassıada - Sinan... | KitapElimde.com ... . Genç yazar Sinan Demirbilek'in "Demokrat Partililerin Anılarında Yassıada" adlı kitabı Uşak AKY Yayınları tarafından piyasaya sürüldü. Yassıada kararları ve infazları dünya ...