Hayali Günlükler

Ramazan Sarısakal

Hayali Günlükler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-10-12
YAZAR Ramazan Sarısakal
ISBN 6052900529
DOSYA FORMATI 6,72 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu kitap, Steinbeck’in formülüyle söyleyecek olursak, beğendiğimiz bir kitabın yazarıyla sohbet etmek istemenin somutlaşmış bir hâli. Yine elinizde tuttuğunuz bu kitap için beğendiğimiz düşünürlerle günlük hayata ve gündelik sorunlara yani küçük resme dair bir sohbet girişimi, bir fikir alışverişi denemesi diyebiliriz. “Bu kitapta; Unamuno gibi özel bir zekânın ölüm ve inanç penceresinden bakarak günlük hayatın sisinin gerisinde gördüklerinden oluşan bir derlemeyi, Küçük Prens’in yazarı Exupéry’nin öğrenciliğinden başlayıp savaş pilotluğu yıllarına kadar annesine yazdığı mektuplarda neyin önemli neyinse değerli olduğuna dair gel-gitlerini,Cemil Meriç, Gide, Pessoa gibi isimlere ilham olmuş olan H. F. Amiel’in günlük olaylara dair derin ve keskin tespitlerini, Pessoa’nın bütün kitaplarının temelinde yatan parçalanmışlığın ve ait olamamanın verdiği huzursuzluğunu, tasvir ustası Tolstoy’un günlük hayatın yansımasındaki hâlini, Plath’in ölümünden çok önce başlamış olan intiharını, Ionesco’nun cehennemî günlerini, Woolf’un nehre doğru yürürken cebine doldurduğu taşları, Pavese’nin bir uğraştan öteye bir türlü taşıyamadığı yaşama dair düşüncelerini, Tarkovski’nin kamerayı kendisine ve günlük hayatına doğrulttuğunda gördüklerini, Camus’nün düşeceğini bilen bir adamın dağa tırmanırken yazdıklarını anımsatan defterlerini, Sartre’ın anlam geriye çekildiğinde varolmanın insana nasıl bir bulantı verdiğini işlediği satırlarını, başkalarının acısına bakmanın kitabını yazmış olan Sontag’ın kendi hayatındaki acılarını, bir biyografi ustası olan Zweig’in kendi hayatına baktığında kaleminden dökülenleri kendi yorumlarımı da katarak bir araya toplamaya çalıştım.”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hayali Günlükler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hayali Günlükler.

...teme Ekle. Hayali Günlükler. Hayali Günlükler Ramazan Sarısakal Okur Kitaplığı ... Hayali Günlükler ... . Bu kitap, Steinbeck'in formülüyle söyleyecek olursak, beğendiğimiz bir kitabın yazarıyla sohbet etmek istemenin somutlaşmış bir hâli. 13.06 TL. Bu kitap, Steinbeck'in formülüyle söyleyecek olursak, beğendiğimiz bir kitabın yazarıyla sohbet etmek istemenin somutlaşmış bir hâli. 18 TL. Bu kitap, Steinbeck'in formülüyle söyleyecek olursak, beğendiğimiz bir kitabın yazarıyla sohbet etmek istemenin somutlaşmış bir hâli. Hayali Günlükler. Hayali Günlükler. Yazar: Ramazan Sarısakal Yayinevi: Okur Kit ... Hayali Günlükler Ramazan Sarısakal ... . Hayali Günlükler. Hayali Günlükler. Yazar: Ramazan Sarısakal Yayinevi: Okur Kitaplığı. 17.59 TL. Bu kitap, Steinbeck'in formülüyle söyleyecek olursak, beğendiğimiz bir kitabın yazarıyla sohbet etmek istemenin somutlaşmış bir hâli. Araştıma-İnceleme-Referans. Hayali Günlükler. Hayali Günlükler. Yeni. Ücretsiz Kargo. 14 TL. Bu kitap, Steinbeck'in formülüyle söyleyecek olursak, beğendiğimiz bir kitabın yazarıyla sohbet etmek istemenin somutlaşmış bir hâli. Hayali Günlükler [ Ramazan Sarısakal ]. Okur Kitaplığı. Bu kitap, Steinbeck'in formülüyle söyleyecek olursak, beğendiğimiz bir kitabın yazarıyla sohbet etmek istemenin somutlaşmış bir hâli. Hayali Günlükler 9786052900529 Okur Kitaplığı. https://www.maksatkitap.com/urun/hayali-gunlukler. Tabii ki Hayali Günlükler PDF İndir kitabının e-Book, ePub ve Yandex indirme (download) seçenekleri için yazının devamına göz atmanız gerekiyor. Hayali Günlükler Kitabının Kısa Özeti Nasıl Okunur? 16 TL. Hayali Günlükler-Okur Kitaplığı- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. İsmim görünsün İsmim görünmesin. Yorumu Gönder. Hayali Günlükler Ramazan Sarısakal Okur Kitaplığı... 02-02-2019/11:29. Hızlı Kargo için teşekkürler....