Bir Şeftali Bin Şeftali

Samed Behrengi

Bir Şeftali Bin Şeftali
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-07-17
YAZAR Samed Behrengi
ISBN 6052240885
DOSYA FORMATI 3,95 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kuraklık ve fakirlik içerisinde olan köyün hemen yanında büyükçe bir bağ vardı. Bu bağ gayet sulaktı ve içeresi meyve ağaçlarıyla dolu olan bir bağdı. Bağ o kadar büyük ve ağaçlıktı ki hatta dürbünle bir ucundan diğer ucuna bakılsa sonu görülemeyecek kadardı.Bu kurak ve çorak köyün ağası birkaç yıl önce tarlaları köylülere bölüp satmış, sulak ve ağaçlık olan bağı kendisine ayırmıştı. Ancak köylülerin tarlaları hem düz değil hem de ağaçsızdı. Üstüne üstlük tarlalarda su da bulunmuyordu. Vadinin ortasında ise bir düzlük bulunuyordu. İşte ağanın satmadığı ve kendine ayırdığı bağ orasıydı. Köylüler satın aldıkları engebeli ve ekimi zor olan tarlalarda yağmur suyuyla arpa ve buğday yetiştiriyorlardı.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bir Şeftali Bin Şeftali i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bir Şeftali Bin Şeftali.

...e vermeden çiçeklerini dökmektedir. . ... Bir Şeftali Bin Şeftali Kitap Özeti - KİTAP ÖZETLERİ ... ..bir masal. dışarıyı görmek isteyenlere. ama "bir şeftali bin şeftali" tam tersi. kendi içine bir yolculuk. ve sevgiye, emeğe. o yüzden "bir şeftali bin cümle içinde: bu adam tam bir şeftali bin şeftali. ...Balık" olmasına rağmen ben kendi hayat mücadelesini anlatan "Bir Şeftali Bin Şeftali" kitabını daha çok seviyorum. Bir şeftali çekirdeğinden gelen fidan çocuklara bin şeftali vermek için çabalıyor. Bir şeftali bin şeftali kitabının ... Bir Şeftali Bin Şeftali | Ana Fikir ... . Bir şeftali bin şeftali kitabının uzun özetini buradan okuyabilirsiniz. Küçük şeftali ağacı, her yıl binlerce rengarenk çiçek açar ama bir tane bile olgun meyve vermezdi. Bir Şeftali, Bin Şeftali de onun en güzel kitaplarından biri. Bu küçük öyküde iki küçük yoksul çocuk var: Ali ve Mehmet. Ama öykünün asıl kahramanı, dalından kopmuş dünya güzeli bir şeftali. 7 TL. Dünyaca üne sahip Küçük Kara Balık'ın yazarı Samed Behrengi'nin Bir Şeftali Bin Şeftali adlı bu kitabını, yazarın hemşerisi, uzman eczacı-dilbilimci Anooshirvan Miandji Farsça orijinal... Bire bin veren ürün misali iyi bir şeftali ağacı da uygun koşulları yakaladığında on, yirmi, bin verir. Bir insan için hani denir ya çekirdekten yetişmedir diye, öyle yetişir bir şeftali ağacı da… #birşeftalibinşeftali #seslikitap #samedbehrengi Küçük kara balığın yazarı Samed Behrengi nin "bir şeftali bin şeftali" ki...