Taşın Altındaki El

Nassim Nicholas Taleb

Taşın Altındaki El
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-10-05
YAZAR Nassim Nicholas Taleb
ISBN 9754346275
DOSYA FORMATI 5,19 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Nasıl oluyor da günümüzde Romalılar dönemine oranla daha fazla köleye sahibiz? Eyleme geçmek yerine konuşan insanları neden dinlememeliyiz? İşletmeler neden batar? Demokrasiyi başka ülkelere dayatmak neden asla işe yaramaz? Çünkü elini taşın altına koymadan dünyayı yönetenlerin sayısı çok fazladır. Taleb, bu kışkırtıcı kitabında risk ve ödül, din ve siyaset, finans ve kişisel sorumluluk gibi konulardaki uzun süreli inançlarımızı sorgulayarak dünyayı anlamanın, meslek hayatında başarılı olmanın, adil ve hakkaniyetli bir topluma katkıda bulunmanın, anlamsızlığı saptamanın ve başkalarını etkilemenin anlamını yeniden tanımlıyor. Hammurabi’den Seneca’ya, Dev Antaeus’tan Donald Trump’a, Kant’tan Şişko Tony’ye kadar örneklerle, kaybedecek bir şeyi olmanın, risk almanın, elini taşın altına koymakta bir adalet, onur ve fedakârlık unsuru görmenin kahramanlar, azizler ve görmüş geçirmiş insanlar için oyunun temel kurallarından biri olduğunu gösteriyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Taşın Altındaki El i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Taşın Altındaki El.

...e yaramaz? Çünkü elini taşın altına koymadan dünyayı yönetenlerin sayısı çok fazladır ... Taşın Altındaki Eller | Emre-Sobaci ... . 22.50 TL. İşletmeler neden batar? Demokrasiyi başka ülkelere dayatmak neden asla işe yaramaz? Çünkü elini taşın altına koymadan dünyayı yönetenlerin sayısı çok fazladır. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde faaliyet gösteren sosyal sorumluluk projeleri üreten topluluğumuzun tanıtım videosudur. Kargo dahil en ucuz22,48 TL +4,90 TL kargoWorld /3 %0Axess /3 %0Satıcıya Git. Taşın Altında ... Taşın Altındaki El - Asosyal Sözlük ... . Kargo dahil en ucuz22,48 TL +4,90 TL kargoWorld /3 %0Axess /3 %0Satıcıya Git. Taşın Altındaki El. 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedavaStoktaSon güncelleme: Bugün 19:39 Amazon Türkiye. 5)İhtiyaç Sahibi Ailelere Yardım Kolisi Hazırlama *Kulübümüz hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Facebook sayfamız 'Taşın Altındaki Eller'i inceleyebilirsiniz. Taşın altındaki el! yazısı ve tüm Ayşe Böhürler yazıları Yenisafak.com Yazarlar Köşesinde! Siyaset umudu koruma sanatıdır. Herkes elini taşın altına koysun, ben de elimi taşın altına koyuyorum..." Oldukca degerli insanları barındıran bu topluluk hakkında birkac bilgi : Taşın altındaki eller, 16'sı Cebeci Kampüsü'nde, 4'ü Tandoğan Kampüsü'nde olmak üzere 20 bölümden oluşmaktadır. %20. Taşın Altındaki El. Nassim Nicholas Taleb. Varlık Yayınları....